В Україну повернули 11 дітей з Росії та окупованих територій

В Україну повернули 11 дітей з Росії та окупованих територій

Фото
Укрінформ
В Україну вдалося повернути 11 дітей, серед них шестеро дівчат.

Про це у  Фейсбуці повідомив український омбудсмен Дмитро Лубінець, передає Укрінформ.

«Додому вдалося повернути 11 українських дітей! Це 6 дівчаток, серед яких дві рідні дворічні сестрички-двійнята, та 5 хлопчиків. Найменшій повернутій дитині — 2 роки, найстаршій — 16 років. Двох діток зустрічали з каретою швидкої, оскільки одна дитинка зовсім не може пересуватися», - зазначив він.

За даними Лубінця, українців вдалося повернути з ТОТ та РФ за посередництва Катару та за підтримки ЮНІСЕФ, а також за сприяння у роботі Держприкордонслужби.

Уповноважений із прав людини розповів, що спільно з їхньою командою дітей зустрічав Посол Катару в Україні Гаді Аль-Гаджрі.

«Це повернення, як і всі інші, відбулося у межах реалізації затвердженого плану дій Президента України Bring Kids Back UA. Напрацюванням шляху повернення та всім процесом займався Офіс Омбудсмана спільно з іншими органами державної влади. Рідні дітей звернулися до нашої інституції, аби повернути примусово переміщених і депортованих українців на Батьківщину», - поінформував омбудсмен.

За його словами, на жаль, доля дітей є трагічною — вони вимушені були пережити окупацію рідних міст, бомбардування та поранення, смерть рідних.

«Деяких РФ примусово паспортизувала та навіть знайшла їм «опікунів». Тепер українці вдома. Наше завдання не тільки подбати про логістичний, безпековий та інші напрямки повернення, але й надалі забезпечити отримання дітьми психологічної, гуманітарної допомоги, залучаючи до цього партнерів», - заявив він.

Лубінець запевнив, що українська влада продовжить працювати, щоб повернути додому викрадених росіянами українських дітей та сприяти возз’єднанню родин.

Читайте також: Лубінець закликає світ сильніше тиснути на Росію з вимогою повернути депортованих дітей

Як повідомлялося, 11 лютого у Херсонській ОВА заявили, що із захопленої території Херсонщини вдалося повернути дитину з бабусею.

Перше фото: freepik.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-