Епіфаній на Буковині закликав румуномовні парафії переходити до ПЦУ

Епіфаній на Буковині закликав румуномовні парафії переходити до ПЦУ

Укрінформ
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у Чернівцях закликав румуномовні парафії Буковини переходити до ПЦУ і запевнив, що помісна Православна церква України створить для них комфортні умови.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами митрополита, для того, щоб у Чернівецькій області релігійні громади активніше переходили до ПЦУ, потрібно більше інформувати людей.

«Згідно зі статистикою, наскільки мені відомо, наразі на Буковині є понад 200 громад Православної церкви України. І тому це питання часу. Цей процес незворотний. Але ми хочемо, щоб він був мирним і спокійним, щоб все відбувалося в законному полі. Тому потрібно інформувати населення, говорити правду. … І я закликаю всіх православних українців до єдності, і не тільки українців, а всіх, хто проживає на теренах Буковини. Тут є багато румуномовних парафій. Ми всіх чекаємо, ми всім створимо відповідні комфортні умови для перебування і разом в єдиній державі, в єдиній церкві будемо будувати наші спільне українське майбутнє. Будемо розбудовувати свій український світ», – сказав Епіфаній.

Також він зауважив, що, на жаль, є ще багато людей, які перебувають у духовній омані та не до кінця усвідомлюють, що насправді відбувається в Україні.

«В Україні триває люта і жорстока війна. Ворог прийшов для того, щоби нас знищити. Ворог у своїх цілях використовує свою церкву, яка носить назву української. Тобто вони прикриваються вивіскою, називаючи себе українською, але водночас маючи безпосередній інституційний зв’язок із країною-агресором. Це доведено, є відповідна експертиза державної служби. Вона чітко свідчить про те, що українська церква, яка носить таку назву, юридично має зв’язок із країною-агресором. Тому нам потрібно працювати для того, щоби людям доносити цю правду. Ми знаємо, що правда робить нас вільними. Я переконаний, що з часом, громада за громадою, це відбудеться спокійно», – констатував предстоятель ПЦУ.

Читайте також: Епіфаній анонсував нові рішення помісних церков про визнання ПЦУ

Водночас він зазначив, що наразі в нашій країні відбуваються певні провокації з боку представників УПЦ МП. Такі дії Епіфаній пов’язує з необхідністю показати всьому світу, що в Україні нібито відбуваються певні гоніння і переслідування.

«Але насправді цього немає. І Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій постійно про це засвідчує. Є певні провокації для того, щоб нашкодити українській державі на міжнародному рівні. Тому всі повинні розуміти, яку роль відіграє зараз в Україні Російська православна церква. Якщо ви хочете мати безпосередній інституційний зв’язок з російською церквою, то назвіть себе по імені. Тобто, коли буде вивіcка на церкві, що це є російська церква, то я переконаний, що люди до неї не будуть ходити» – вважає митрополит.

Він також сподівається, що у Верховній Раді найближчим часом приймуть відповідний закон про заборону релігійних організацій, пов’язаних із Російською православною церквою.

Як повідомлялося, митрополит Епіфаній у Чернівцях представив нового єпископа об'єднаної Чернівецько-Буковинської єпархії ПЦУ Феогноста.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-