Путінська русифікація викрадених дітей жахливіша за радянську - віцепрезидент Європарламенту

Путінська русифікація викрадених дітей жахливіша за радянську - віцепрезидент Європарламенту

Укрінформ
Русифікація, яка відбувалась за радянських часів, була не настільки жахливою, як та, яку здійснюють нині російський і білоруський режими, примусово забираючи дітей з українських родин і знищуючи їхнє коріння.

Про це заявив віцепрезидент Європейського парламенту Роберт Зіле під час виступу на міжнародній конференції "Війна Росії проти дітей" у Ризі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зіле зазначив, що план Путіна полягає в тому, щоб люди, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, стали російськими громадянами, у тому числі ментально.

"За радянських часів також відбувалась русифікація, але не настільки жахлива, як зараз, коли дітей забирають з родин. Ті, хто втілює цей план (Путіна - ред.) мають на меті захопити розум молодих поколінь. Але якщо родина живе разом, його складніше реалізувати, бо навіть після розмов на кухні, як ми це робили в Латвії під час радянської окупації, щойно випала нагода, ми відразу повернули свою незалежність. Тому ці режими (Росії і Білорусі - ред,) вирішили зробити якнайбільше, щоб знищити коріння та спогади (викрадених - ред.) дітей про Україну", - сказав віцепрезидент Європейського парламенту. 

За його словами, видача Міжнародним кримінальним судом ордерів на арешт президента Росії Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової відкриває для Європарламенту нові можливості для політичного тиску.

Він також нагадав, що Європарламент виділив 120 млн євро на підтримку дітей, відділених від їхніх родин та вивезених з України. 

"Я думаю, що наступний Європарламент продовжить цю підтримку", - спрогнозував Зіле.

Читайте також: У Росії «мілітаризують» депортованих українських підлітків - Костін

Як повідомляв Укрінформ, уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Росія не надає жодних даних щодо українських дітей, яких туди було вивезено, зокрема, про їхнє місцеперебування.

У березні Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у воєнних злочинах у вигляді незаконних депортації та переміщення населення, зокрема дітей, з тимчасово окупованої території України.

Фото: Marc DOSSMANN / EP

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-