Україна показала один із найкращих результатів у рейтингу «Індекс сприйняття корупції»

Україна показала один із найкращих результатів у рейтингу «Індекс сприйняття корупції»

Укрінформ
Україна продемонструвала один із найкращих результатів у світі у рейтингу «Індекс сприйняття корупції», складеному організацією Transparency International за 2023 рік.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Transparency International Україна.

«36 балів зі 100 можливих отримала Україна в «Індексі сприйняття корупції» (Corruption Perceptions Index - CPI) за 2023 рік, і тепер наша країна посідає 104 місце поміж 180 країн. Зростання України на 3 бали - один із найкращих результатів за минулий рік у світі. Також Україна стала однією з 17 країн в цьогорічному СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за увесь час», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що так само 36 балів за результатами цьогорічного дослідження мають Алжир, Бразилія та Сербія.

Читайте також: Україна піднялася у рейтингу найвпливовіших паспортів світу

На один бал Україну випереджають Албанія, Аргентина, Білорусь, Гамбія, Ефіопія та Замбія - всі вони мають по 37 балів.

А на бал менше, ніж Україна, - Боснія і Герцеговина, Домініканська Республіка, Єгипет, Непал, Панама, Сьєрра-Леоне та Таїланд.

Очолює список Данія із 90 балами. За нею йдуть Фінляндія, яка набрала 87 балів, Нова Зеландія із 85 балами та Норвегія з 84 балами.

Аутсайдери в цьогорічному дослідженні теж залишилися незмінними. Сомалі втратило 1 пункт і з 11 балами посідає останнє 180 місце.

Росія опустилася на дві позиції і тепер посідає 141-144 місце зі 180, які є в рейтингу. Вона ділить їх із Гвінеєю, Угандою та Киргизстаном.

Росія с 2020 року опускається в рейтингу дедалі нижче. Так, в Індексі сприйняття корупції, опублікованому торік, РФ ділила 137-139 місце з Малі та Парагваєм; у 2022-му - ділила 136-139 позицію з Анголою, Ліберією та Малі. Таким чином, у новому рейтингу Росія зайняла найнижче місце за всі 11 років існування індексу.

Як повідомляв Укрінформ, Україна піднялася у рейтингу «Індекс сприйняття корупції», складеному організацією Transparency International за 2022 рік. Тоді Україна посіла 116-те місце зі 180 країн, набравши 33 бали.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-