Майже 70% українців вважають, що нація гуртується

Майже 70% українців вважають, що нація гуртується

Опитування
Укрінформ
Більшість українців – 69% – вважають, що громадяни України потроху долають суперечності та йдуть шляхом до згуртованої політичної нації.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування, яке оприлюднив 22 січня Київський міжнародний інститут соціології.

Як зазначають соціологи, намагання організувати внутрішній розбрат та поляризувати українців за можливими лініями розколу лишається одним із основних інструментів Росії у війні проти України. За даними КМІС, у 2020 році лише 35% українців вважали, що країна йде шляхом об’єднання, а 58%, навпаки, тодішню ситуацію сприймали як рух до розколу.

«Після широкомасштабного вторгнення погляди українців кардинально змінилися. На кінець 2023 року більшість українців – 69% – дотримувалися думки, що українці потроху долають суперечності та йдуть шляхом до згуртованої політичної нації. Частка тих, хто бачить поглиблення суперечностей і розкол, скоротилася до 25%. Решта 6% не змогли визначитися зі своєю думкою», – йдеться у повідомленні.

При цьому, за даними КМІС, у всіх регіонах більшість населення вважає, що українці долають внутрішні суперечності і йдуть шляхом згуртування. Відносно більше таких на заході (74%) і в центрі (39%). Водночас і на півдні та сході переконлива більшість баче згуртування в єдину політичну націю (відповідно 66% і 65%).

Також, незалежно від мови спілкування вдома, більшість респондентів вважають, що внутрішні суперечності долаються українцями. Хоча серед українськомовних респондентів частка таких респондентів дещо вища (75%), проте і серед російськомовних респондентів більшість (60%) оптимістичні щодо єднання українців.

Читайте також: Майже половина українців вважає, що події в країні розвиваються у правильному напрямі

КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» упродовж 29 листопада – 9 грудня 2023 року. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1031 респондента, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території країни (у межах, які контролювалися владою до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% – для показників, близьких до 50%; 3,0% – для показників, близьких до 25%; 2,1% – для показників, близьких до 10%; 1,5% – для показників, близьких до 5%.

За умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення. Однак, загалом у КМІС вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність для населення України, яке проживає на підконтрольній уряду території, та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-