Через прийняття російського громадянства ВРП припинила відставку двох суддів

Через прийняття російського громадянства ВРП припинила відставку двох суддів

Укрінформ
Вища рада правосуддя припинила відставку суддів Тамари Міщенко та Наталії Купавської у зв’язку з набуттям ними громадянства Російської Федерації.

Рішення ухвалено на засіданні ВРП 18 січня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначила член ВРП Ольга Попікова, доповідаючи з цього питання, від Служби безпеки України отримано лист щодо наявності подвійного, множинного громадянства у суддів України у відставці Наталії Купавської і Тамари Міщенко.

"Встановлено додаткову інформацію щодо призначення Купавської Наталії Михайлівни та Міщенко Тамари Михайлівни суддями так званого Запорізького обласного суду Російської Федерації, і вказану інформацію розміщено на офіційному сайті президента Російської Федерацїі", - сказала Попікова.

Читайте також: Вища рада правосуддя торік звільнила 325 суддів

Вона повідомила, що ці особи були звільнені у відставку з посад суддів Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області рішенням ВРП від 14 вересня 2021 року.

За рішення припинити відставку судді Тамари Міщенко у зв’язку з набуттям нею громадянства іншої держави проголосували 16 із 16 присутніх членів ВРП. “Копію цього рішення надіслати до Пенсійного фонду України”, - оголосив голова ВРП Григорій Усик.

Аналогічне рішення члени ВРП ухвалили і щодо Наталії Купавської.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні минулого року Верховна Рада ухвалила закон щодо удосконалення процедур суддівської кар’єри, яким, зокрема, визначено основні критерії доброчесності та компетентності суддів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-