Новий міністр, PISA та уроки ментального здоров’я: в Україні назвали головні освітні події за рік

Новий міністр, PISA та уроки ментального здоров’я: в Україні назвали головні освітні події за рік

Фото
Укрінформ
Асоціація інноваційної та цифрової освіти підбила підсумки року в українській освіті.

Про це повідомляє Укрінформ

.

Зокрема, однією з найважливіших подій названо призначення міністром освіти та науки Оксена Лісового, який пройшов професійний шлях від учителя до директора Національного центру «Мала академія наук України».

Зазначається, що 15 березня у прямому ефірі національного телемарафону відбувся Всеукраїнський урок із профорієнтації за участю провідних українських роботодавців, а 1 вересня пройшов Всеукраїнський урок з ментального здоров’я для всіх учнів закладів загальної середньої освіти у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

Викликом року в асоціації назвали результати PISA-2022 – міжнародного дослідження якості освіти, спрямованого на оцінювання здатності 15-річного учнівства застосовувати знання й уміння з читання, математики та природничо-наукових дисциплін у реальних життєвих контекстах. Україна вдруге взяла участь у цьому дослідженні.

Читайте також: Реформа шкільного харчування: Зеленська підбила підсумки роботи за рік

Результатом року в Асоціації інноваційної та цифрової освіти вважають активне відкриття протягом року Українських освітніх хабів (цифрових освітніх центрів – DLC) для підтримки жінок та дітей, які вимушено перебувають за кордоном через повномасштабну війну. Послугами хабів скористались уже понад 300 тисяч осіб.

Важливою подією стало входження українця Артура Пройдакова до десятки найкращих учителів світової премії Global Teacher Prize 2023.

Проєктом року названо початок роботи Екосистеми з надолуження освітніх втрат на основі штучного інтелекту, яка дозволяє учням виявити, які саме теми зі шкільних предметів потребують надолуження.

У номінацію "Перспектива року" ввійшли одразу дві ініціативи. Зокрема, 1 вересня Президент Володимир Зеленський презентував інноваційний освітній застосунок «Мрія» – унікальний цифровий проєкт, який допоможе розкрити потенціал і таланти дитини і який скоро з’явиться у доступі. А у грудні віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров представив глобальну інноваційну візію, що окреслює ключові напрями розвитку країни у внутрішньо- та зовнішньополітичному контекстах.

В асоціації також відзначили проведення у грудні найбільшої щорічної події у сфері ІТ-освіти в Україні — «Synergy. IT Business & IT Education: 10th anniversary edition».

Ініціативою року названо проєкт «Стаємо сильнішими разом!».

Як інновацію року в асоціації відзначили впровадження штучного інтелекту в усі сфери життя людини. У грудні завершилось масштабне соціологічне дослідження серед школярів 8-11 класів «Штучний інтелект у загальній середній освіті».

Читайте також: Нагородили переможців всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Спадщина - безцінний дар»

Також зазначається, що у лютому Міністерство культури та інформаційної політики запустило Національну екосистему вивчення та тестування рівня володіння англійської мови, а у листопаді стартувала платформа з вивчення польської мови для українців, яка отримала офіційний гриф МОН для використання у закладах освіти.

Асоціація інноваційної та цифрової освіти є партнером Міністерства освіти України.

Фото: Міністерства освіти України

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-