Зеленський провів засідання РНБО - ухвалили рішення щодо військово-лікарських комісій

Зеленський провів засідання РНБО - ухвалили рішення щодо військово-лікарських комісій

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони, ухвалено низку рішень стосовно роботи військово-лікарських комісій.

Про це Глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ. 

"Провів засідання РНБО. Тематика – військово-лікарські комісії. Підсумки перевірки всієї системи ВЛК по країні. Доповіді щодо порушень. Кроки для унеможливлення будь-якої корупції у сфері ВЛК", - розповів Президент. 

Він додав, що з доповідями виступили керівники МВС, СБУ, ДБР, військові, представники медичної сфери, уповноважений ВР з прав людини та Генпрокурор.

Зеленський повідомив, що за результатами засідання ухвалено рішення провести комплексну перевірку обґрунтованості тих рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які були ухвалені в період із 24 лютого 2022 року та можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями.

"Усіма випадками, коли рішення явно безпідставні та незаконні, мають зайнятися правоохоронці", - підкреслив він.

Крім цього, зауважив Президент, за результатами перевірки будуть зроблені висновки щодо тих осіб, які на основі сфальшованих рішень ВЛК виїхали за кордон у період від початку повномасштабної агресії.

На засіданні РНБО також прийнято рішення активізувати розширення можливостей проходити ВЛК в системі цивільних медичних закладів.

"На засіданні РНБО була представлена відповідна статистика щодо роботи областей в цьому напрямі. Деякі регіони забезпечили стовідсотковий результат розширення системи ВЛК на цивільні медичні заклади, у деяких регіонах таке розширення гальмується. В усіх регіонах України має бути забезпечено повне розширення роботи ВЛК на цивільні медичні заклади. Військове командування має повністю співпрацювати із цивільними медиками для розв’язання цього питання", - наголосив Зеленський.

Він поінформував, що РНБО ухвалила рішення завершити процес повної цифровізації всієї роботи ВЛК. "Держава має поставити крапку в будь-яких чергах, у яких люди змушені чекати доступу до ВЛК чи висновків ВЛК", - наголосив Президент.

За його словами, має бути переглянуто систему визначення придатності до військової служби, аби дати більше можливостей командирам залучати військовослужбовців до виконання завдань та унеможливити маніпуляції з поняттям обмеженої придатності.

Кабінету міністрів доручено забезпечити належний рівень ефективності роботи ВЛК, безбарʼєрності всіх складників її роботи та залучення професійних кадрів.

Читайте також: Робота військкоматів: Зеленський провів засідання РНБО

"Правоохоронці продовжать перевірку системи ВЛК та її очищення від тих, хто використовує свої посади проти безпеки та обороноздатності нашої держави", - підкреслив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Президент України заявив про неякісну роботу ВЛК.

Минулого вівторка оперативники, слідчі і прокурори провели понад 200 одночасних обшуків у медико-соціальних експертних і військово-лікарських комісіях, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Уряд запровадив електронний документообіг під час та після проходження військово-лікарських комісій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-