У ветеранів з'являться помічники - в Україні запускають пілотний проєкт

У ветеранів з'являться помічники - в Україні запускають пілотний проєкт

Укрінформ
Пілотний проєкт створення інституту помічника ветерана вже у травні стартує у Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства у справах ветеранів.

"Інститут помічника ветерана функціонуватиме за принципом "рівний – рівному". До обов’язків помічника входитиме індивідуальний професійний супровід ветеранів у межах переходу від військової служби до цивільного життя. Йдеться про консультування, організаційну роботу, представлення інтересів тощо. Простою мовою – це спрямування та допомога в отриманні довідок, допомога в тому, де і як пройти програми підвищення кваліфікації або, наприклад, отримати підтвердження сертифікатом наявних навичок, куди працевлаштуватись та багато інших послуг", - розповіла генеральний директор Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Мінветеранів Світлана Березіна.

Вона зазначила, що майбутніх помічників ветерана готуватимуть при центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. У партнерстві з МОН будуть розроблені спеціальні навчальні програми для підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та членів їхніх родин.

Читайте також: Уряд працює над стратегіями ветеранської політики за шістьма напрямками – Маляр

За словами Березіної, помічником ветерана має бути громадянин України, який володіє українською мовою, проживає у тій територіальній громаді, де буде запроваджено пілотний проєкт, має освіту не нижче молодшого бакалавра. У пріоритеті – ветерани й ветеранки, які виявлять таке бажання, а також члени їхніх сімей та родин полеглих воїнів.

“Фінансування інституту помічника ветерана передбачено за кошти державного бюджету, місцевих бюджетів та за кошти партнерів з розвитку. На етапі експерименту заробітна плата помічника ветерана становитиме в середньому 16 тисяч гривень і на це є кошти, закладені в державному бюджеті, передбачені Міністерством у справах ветеранів України на 2023 рік», – додала Березіна.

Читайте також: Кабмін розширив програму єРобота – додали три нові види грантів для ветеранів

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство у справах ветеранів презентувало освітній курс "Як знайти бажану роботу після військової служби", який дозволить колишнім військовим дізнатись, де і як отримати додаткову освіту, знайти нову роботу та отримати психологічну підтримку в мирному житті.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-