Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Подолання кризи навколо Довженко-центру: конкретні кроки

Подолання кризи навколо Довженко-центру: конкретні кроки

Укрінформ
Критичність ситуації, яка склалась навколо Довженко-Центру, демонструє нам декілька моментів: прогалини в комунікаціі можуть привести до кризи; громадянське суспільство активно виступає за збереження спадщини та прозорість діяльності державних інституцій.  

І хоча я вкотре хочу наголосити про те, що вже рік ДержКіно України не підпорядковується Міністерство культури та інформаційної політики України, а Довженко-Центр, який підпорядковується Держкіно,- з цього року, внаслідок чого ані я, ані МКІП не мають повноважень за законом приймати будь-які кадрові рішення чи рішення про реорганізацію, не реагувати на ситуацію, яка виникла ми теж не можемо.

Завжди намагаюсь знайти дипломатичний спосіб вирішення проблеми, перш ніж когось в чомусь публічно засуджувати. Тому ініціював нараду з керівництвом Держкіно, Довженко-Центру, представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації.

Багато діалогів на рівні «людина-людина», про які ми не кричали на публіку, призвели до результатів. Узгодили наступний план дій учасників процесу:

- зупинити реорганізацію Довженко-Центру в такий спосіб, який відбувається зараз;

- фонд і музей залишити в тому статусі, в якому вони є зараз - як цілісний майновий комплекс;

- призначити прозорий конкурс на директора Довженко – Центру;

- звернутись до Держаудиту щодо проведення повноцінного аудиту Довженко – Центру;

- розпочати процес надання статусу «Національного» Довженко-Центру де-юре (не лише в назві, а по суті), що має убезпечити використання його майна не за призначенням;

- вирішити питання реорганізації державного підприємства в державну організацію, що дозволить Довженко-Центру працювати за профілем як музей та архів;

- створити міжвідомчу робочу групу для експертної оцінки музейних цінностей Довженко - Центру.

Міністерства наразі обмежені стосовно прийняття рішень щодо Довженко-Центру, але там, де ми зможемо діяти в межах і рамках закону – ми діємо.

Глибоко переконаний, що зміни з метою поліпшення діяльності інституцій мають відбуватись у суворій відповідності до прозорості та законності, з поясненнями спільноті, для чого це робиться та які наслідки матиме. І ситуація, яка склалась, особливо під час війни, не личить країні, яка бореться за свою ідентичність.

Деталі по цих рішеннях чекаємо найближчим часом від Держкіно.

Олександр Ткаченко

Facebook

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-