Рада посилила контроль за відпуском лікарських засобів

Рада посилила контроль за відпуском лікарських засобів

Укрінформ
Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення контролю за відпуском лікарських засобів» (реєстр. № 7444), що дозволить посилити контроль за відпуском рецептурних ліків в Україні та зробити процес прозорим і безпечним.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я, передає Укрінформ.

Як зазначають у МОЗ, також це рішення є підґрунтям законодавчої бази для повноцінного впровадження електронного рецепта.

Читайте також: Україна розірвала ще одну угоду з білоруссю

"Зокрема, ці зміни встановлюють заборону медичним працівникам призначати лікарські засоби, що мають відпускатися з аптечних закладів за рецептом, без оформлення відповідного рецепта; пряму заборону на рівні законодавства відпуску з аптечних закладів рецептурних лікарських засобів без рецепта, за недійсним рецептом або з порушенням встановленого МОЗ порядку відпуску лікарських засобів", - йдеться у повідомленні.

Зміни до законодавства почнуть діяти через три місяці з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Читайте також: Рада дозволила створювати у громадах добровільні пожежні підрозділи

У МОЗ нагадали, що в Україні поетапно вводиться електронний рецепт. Із 1 серпня антибіотики в аптеках відпускаються за е-рецептом, починаючи з 1 листопада МОЗ планує запровадити електронний рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби, а з весни 2023 року – на усі інші рецептурні препарати.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-