Укрдержархів припинив дію всіх угод із росією

Укрдержархів припинив дію всіх угод із росією

Укрінформ
Державна архівна служба України припинила дію всіх угод з державою-агресором у галузі архівної справи.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Укрдержархіву.

Зазначається, що через безпрецедентну, широкомасштабну агресію росії проти України, внаслідок якої під загрозою знищення опинилися документи Національного архівного фонду України, 24 лютого 2022 року втратили чинність низка міжнародних договорів України міжвідомчого характеру.

Серед них:

Угода про співробітництво між Головним архівним управлінням при Кабінеті Міністрів України та федеральною архівною службою росії від 24 грудня 1998 року;

Протокол про спільні проєкти Державного комітету архівів України та федерального архівного агентства (російська федерація) від 21 березня 2007 року.

«Відповідним рішенням, про яке 18 квітня 2022 року Укрдержархів інформувало Міністерство закордонних справ України, припиняється дія таких документів», - ідеться в повідомленні.

Це рішення є результатом роботи, проведеної Державною архівною службою України, яка розпочалася за ініціативи її очільника Анатолія Хромова 7 липня 2021 року. Тоді відомство звернулося до МЗС України з проханням інформувати російську сторону про претензії Укрдержархіву до незаконного переміщення росархівом архівних документів з державних архівів АР Крим та м. Севастополя до державного архівного фонду росії, внаслідок чого Україна втратила близько 2 млн справ документів НАФ України.

Читайте також: Держархів припинив опрацьовувати запити з білорусі

Наступним кроком стала підготовка у встановленому порядку денонсації міжнародних договорів міжвідомчого характеру, укладених з росархівом.

Перспективи налагодження будь-якої співпраці у межах виконання двосторонніх угод російської сторони з конкретними архівними установами України відсутні, зазначили у відомстві.

«Державна архівна служба України звертається до іноземних партнерів підтримати ініціативу українських архівістів та розірвати двосторонні міжнародні міжвідомчі угоди з росархівом та архівними установами держави-агресора», - закликали в Укрдержархіві.

Як повідомляв Укрінформ, російські війська знищили багаторічний архів Чорнобильської АЕС. Атомна електростанція була захоплена російськими військами у перший день повномасштабної агресії – 24 лютого. Загарбники залишили її територію лише 31 березня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-