Шкарлет пояснив, як відбувається оплата праці освітян на захоплених територіях

Шкарлет пояснив, як відбувається оплата праці освітян на захоплених територіях

Укрінформ
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет запевняє, що освітяни на тимчасово захоплених територій отримуватимуть зарплату.

Про це повідомляє Міносвіти, передає Укрінформ.

“Вимушений простій сплачується у розмірі двох третин від заробітної плати, а в сфері освіти ми маємо Галузеву угоду між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілка працівників освіти і науки на 2021-2025 роки, згідно з якою керівники установ і закладів освіти повинні забезпечити виплату середньомісячної заробітної плати працівникам”, – сказав Шкарлет.

Оплата простою, що відбувається не з вини працівників (зокрема й непедагогічних і тих, які працюють за сумісництвом), виплачується в розмірі середньої заробітної плати.

Здійснення оплати праці доручено органам управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.

“Проведення виплат заробітної плати може здійснюватися, якщо на окупованій території відбувається освітній процес за українськими стандартами та є можливість виїхати на підконтрольну українській владі територію для здійснення казначейських процедур”, – роз'яснив міністр.

Читайте також: У 15 регіонах поновили навчання всі заклади профтехосвіти - Шкарлет

Освітяни, які перейдуть на освітній процес за російськими стандартами, будуть розцінені як колаборанти та нестимуть кримінальну відповідальність.

“Ми категорично не сприймаємо впровадження освітнього процесу за російськими стандартами. 15 директорів шкіл уже звільнилися, адже не бажають працювати на окупантів. Цим директорам у будь-якому випадку буде виплачена заробітна плата, вони будуть поновлені на роботі після встановлення української влади на цих територіях”, – заявив Шкарлет.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявив, що з початку російського вторгнення на територію України повністю зруйновано 91 заклад освіти, отримали пошкодження – 923.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-