Символ стійкості українців - «шафу з півником» з Бородянки передали музею Революції Гідності

Символ стійкості українців - «шафу з півником» з Бородянки передали музею Революції Гідності

Фото
Укрінформ
Кухонну шафу з Бородянки Київської області, яка вціліла під час вибуху скинутої загарбниками авіабомби, передали Національному музею Революції Гідності.

Як передає Укрінформ, про це Національний музей Революції Гідності повідомляє у Фейсбуці.

“Символ стійкості українців – кухонна шафа з керамічним півником з деокупованої Бородянки – відтепер надбання музейного фонду України. Проведено культурну "спецоперацію" з музеєфікації легендарної кухонної шафи та збереження всього її вмісту. Відсьогодні вона перебуває у фондах Національного музею Революції Гідності. Разом із шафою передано декоративного керамічного півника, який вистояв під час вибуху рашистської авіабомби”, - ідеться в повідомленні.

«Шафу з півником» передали музею Революції Гідності / Фото: facebook.com/maidanmuseum.org

Зазначається, що одним із символів стійкості українців стала кухонна шафка на стіні вщент зруйнованої бомбою багатоповерхівки у Бородянці на Київщині. Вціліла там, де шансів, здавалося б, жодних. З усім своїм вмістом: порцеляновим посудом, скляними віконцями дверцят, баночками для спецій, традиційними сувенірами. І навіть, керамічною декоративною посудиною для напоїв у вигляді півника, виготовленою у 1960-х роках майстрами художньої кераміки із Василькова Валерієм та Надією Протор’євими.

Звичайний елемент кухонного інтер’єру став легендою завдяки світлині київської фотокореспондентки Єлизавети Серватинської. Світлина з кухонною шафою з Бородянки облетіла весь світ.

Читайте також: За 50 днів цієї війни Україна стала героєм для всього вільного світу - Зеленський

“Фото півника із шафкою, уцілілою з усім начинням, на рештках багатоповерхівки стало ілюстрацією чи не найпоширенішої сьогодні переклички серед українців: “Ти як? – Тримаюсь…”, - ідеться в повідомленні.

Будівля, на якій тримається шафка, перебуває в аварійному стані, стіна може обвалитися. Тому, 14 квітня з дозволу власниці квартири Надії Сватко шафку було демонтовано.

У музеї зазначили, що важливо було зберегти кожну деталь аж до шурупів, на які шафка кріпиться до стіни.

Місцевість, руїни будівель і сама стіна із шафкою були задокументовані DroneUA за допомогою дрона для створення 3D-моделі, що у майбутньому дозволить відтворити її розташування і середовище.

Читайте також: Президенти Польщі та країн Балтії: Світові лідери мають поїхати до Бородянки

Як повідомляв Укрінформ, на початку квітня Ірпінь, Буча, Гостомель, Бородянка та вся Київська область були визволені від російських загарбників. У визволених містах та селах зафіксовані масові вбивства загарбниками цивільних.

За даними глави міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, місто Бородянка є одним із найбільш зруйнованих населених пунктів Київської області.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-