Гордість за державу відчувають 80% українців

Гордість за державу відчувають 80% українців

Опитування
Укрінформ
Гордість за державу сьогодні відчувають 80% українців.

Як передає Укрінформ, про це свідчать дані опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 6 квітня.

Результати опитування зафіксували значне зростання почуття гордості за Україну серед респондентів. Якщо у серпні 2021 року 34% опитаних зазначали, що відчувають гордість за державу (тоді переважала емоція суму щодо України), то сьогодні це відчуття є домінуючим (80%).

Сум щодо України відчувають 32% опитаних, радість – 20%, страх – 16%, гнів – 11%, зацікавленість – 6%.

Сьогодні такі емоції як байдужість та сором щодо України практично відсутні у респондентів.

Емоція гордості за Україну є домінуючою серед усіх респондентів, незалежно від віку чи регіону проживання. Радість дещо більше відчувають жителі центру країни (період опитування збігається з визволенням від російських військ центральних областей). Також радість більш поширена емоція щодо України серед молоді. Водночас страх за Україну сьогодні найчастіше фіксується серед жителів сходу.

Читайте також: У перемогу над росією вірять 95% жителів України

Від серпня 2021 року значно зросла кількість опитаних, які самоідентифікують себе як громадяни України (з 75% до 98%) та як "європейці" – з 27% до 57%.

Натомість усе менше респондентів говорять про себе як про "радянську людину", їхня кількість зменшилась з 21% до 7%. Також фіксується абсолютно високий рівень місцевого патріотизму.

Громадянська самосвідомість сьогодні домінує в усіх вікових та регіональних групах. Щодо проєвропейської самоідентифікації, то практично відсутні відмінності у вікових фракціях. Водночас фіксуються певні різниці по макрорегіонах: європейська ідентифікація дещо більше переважає на заході та у центрі. Прорадянська ідентичність відносно частіше серед найстарших, зазначають соціологи.

В опитуванні взяли участь 1200 жителів України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-