Ідеологія рашизму має бути засуджена світом, як нацизм і фашизм – історик

Ідеологія рашизму має бути засуджена світом, як нацизм і фашизм – історик

Укрінформ
Ідеологія і практика московського рашизму мають бути засуджені світовою спільнотою аналогічно тому, як і німецький нацизм та італійський фашизм.

Як передає Укрінформ, таку думку висловив у своєму дописі у Фейсбуці історик, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич та пояснив, чим ідеологія російського лідера володимира путіна відрізняється від нацизму та фашизму.

"Рашизм. Саме так слід ідентифікувати московський політичний режим, що здійснив військову агресію проти України і запровадив на її території злочинну систему геноциду. Неправомірно його означувати вже відомими назвами фашизму чи нацизму", – написав Сич.

Він вважає, що московський народ має понести тягар злочинного тавра аналогічно тому, як свого часу його понесли німецька нація за нацизм та італійська за фашизм. І це має зафіксувати історія для майбутніх поколінь.

"Фашизм і нацизм – ідентифіковані всім світом за їхньою ж самоназвою. А тому і московський злочинний режим слід означувати саме так, як він себе називає. Цей режим проголосив концепцію "русскава міра" і відповідно до неї розпочав руйнування української державності та заявляє неприховані плани такого ж руйнування і щодо держав, які свого часу були завойовані Московією, а після розпаду Совєтського Союзу відновили незалежне існування. А тому цілком логічно вживати щодо нього англізоване означення "рашизм", – пояснив Сич.

Він зазначає, що рашизм з нацизмом та фашизмом єднають тоталітарні методи організації внутрішнього державного життя та агресивна експансія проти інших народів. Однак, попри схожість, він має і своєрідні, тільки йому притаманні риси.

"Головна різниця між рашизмом, нацизмом та фашизмом лежить в ідеологічній сфері. Кожна ідеологія, як система ідей, має світоглядне ядро, що лучить (єднає – ред.) ці ідеї до одної цілісності. Таким ядром для ідеологічної системи нацизму була ідея расової вищості німецької нації. Для ідеології фашизму центральним елементом ідеології був етатизм – виняткова роль держави у відродженні слави древнього Риму. Обидві ідеології стали продуктом націй з високо розвинутою культурою", – пише Сич.

Водночас він наголошує, що культурно відстала, варварська Московщина історично завжди здійснювала агресивну експансію щодо країн, які в культурному розвитку стояли значно вище за неї.

"Сьогоднішня ідеологія рашизму базується на цьому історичному досвіді Московщини". А тому ядром ідеології рашизму є консервування культурної відсталості і руйнування розвинутих цивілізацій", – вважає історик та стверджує, що ідеологія і практика московського рашизму мають бути засуджені світовою спільнотою. 

Як раніше повідомлялося, 24 лютого путін оголосив про початок військового вторгнення в Україну, метою якого назвав "демілітаризацію" та "денацифікацію" країни.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-