Міжнародні донори допомагатимуть молоді з окупованих територій вступати в українські ВНЗ

Міжнародні донори допомагатимуть молоді з окупованих територій вступати в українські ВНЗ

Ексклюзив
Укрінформ
Міжнародні донори спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій допомагатимуть молоді з цих територій вступати в українські вищі навчальні заклади, зокрема йдеться про спрощення механізмів.

Про це повідомили Укрінформу в Мінреінтеграції за результатами зустрічі віцепрем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук із керівниками ключових міжнародних донорів гуманітарної допомоги Україні.

"Молоді з тимчасово окупованих територій допоможуть вступити в українські вищі навчальні заклади. Щодо певної конкретики такого формату співпраці можна говорити про досягнення Мінреінтеграції домовленостей з Фондом Східна Європа, що реалізує Програму «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (Програма EGAP), втілити низку проєктів. Один з них стосується забезпечення права на освіту дітей та молоді, які проживають на тимчасово окупованих територіях України", - сказали у міністерстві.

Планується провести комплексний аналіз відповідної державної політики (актів законодавства України) з питань вступу до ВНЗ випускників 11 класів, отримання свідоцтва про здобуття базової середньої освіти і повної загальної середньої освіти в навчальних закладах на ТОТ. Тобто, йдеться про унормування визнання результатів навчання та кваліфікацій, здобутих на тимчасово окупованому терені задля можливості подальшого навчання у закладах вищої освіти на підконтрольній українському уряду території. Планується законодавчо спростити таку процедуру і трансформувати її в електронний формат.

Читайте також: Десять українських вишів - у рейтингу найкращих університетів світу

"Успішна реалізація такого задуму сприятиме інтеграції дітей та молоді з-за лінії розмежування і адмінкордону з Кримом ТОТ до освітнього простору України за допомогою зручного державного сервісу", - додали у Мінреінтеграції.

Також у межах цього проєкту планується створення національного "онлайн корпусу" кримськотатарської мови як систематизованого зібрання матеріалів освітнього та наукового характеру з великим масивом контенту, що стане додатковою можливістю збереження і розвитку мови корінного народу Криму, яка згідно з класифікацією ЮНЕСКО перебуває під серйозною загрозою.

Крім того, Фонд Східна Європа розглядає можливість підтримки проєкту з розробки онлайн сервісу на порталі «Дія» з подання заяви на отримання грошової допомоги тим, кого позбавляли особистої свободи незаконні збройні формування, окупаційна адміністрація та/або органи влади РФ з політичних мотивів чи через їх громадську, політичну, професійну діяльність. Потенційно кількість користувачів такого сервісу може сягнути 2 тисяч громадян на рік, які зможуть швидко і зручно подати онлайн-заявку до Мінреінтеграції й відслідковувати стан її розгляду. А потім і отримати рішення відповідної міжвідомчої профільної комісії.

У Мінреінтеграції зауважили, що Верещук провела зустріч із керівниками трьох ключових міжнародних донорів гуманітарної допомоги Україні – Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення в Україні (ECHO), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Швейцарського агентства розвитку та співробітництва при Посольстві Швейцарії в Україні (ШАРС).

Йшлося про важливість реалізації гуманітарних проєктів на тимчасово окупованих територіях, а також ініціатив з розвитку на контрольованих Україною районах за діяльної участі агенцій ООН, USAID, ШАРС та інших гуманітарних організацій.

"Також учасники засідання обговорили поточні ризики ескалації та потенції загрози, що йдуть від дій Росії, зокрема торкнулися тематики формування резервних фондів для надання екстреної гуманітарної допомоги у випадку агресивних воєнних дій проти України", - додали у Мінреінтеграції.

Читайте також: МОН починає комунікаційну кампанію для вступників з окупованих територій

Як нагадали у міністерстві, Євросоюз, як один з найбільших донорів гуманітарної допомоги у східній Україні, через Європейську комісію з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення в Україні (ЕСНО) вже надав понад 183 млн євро допомоги в надзвичайних ситуаціях, з яких 13 млн євро виділені у 2020-му і 28,9 млн євро - торік. Близько половини цієї допомоги призначено для найбільш уразливих верств населення на не підконтрольних уряду територіях. Також таке фінансування використовується і для підтримки Центрів первинної медико-санітарної допомоги та лікарень, забезпечення медичного обладнання, індивідуальних засобів захисту та гігієнічних наборів.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у стратегії співпраці з Україною на 2019-2024 роки приділяє особливу увагу доланню наслідків агресії з боку РФ та сприянню економічному розвитку й енергетичній безпеці в нашій країні. Також агентство підтримує заходи з пом’якшення наслідків від конфлікту на Сході держави. Власне, у співпраці USAID з Мінреінтеграції проведено інформаційну кампанію із заохочення молоді на ТОТ отримувати знання в українських освітніх закладах.

Інший партнер реінтеграційних заходів - Швейцарське агентство розвитку та співробітництва при Посольстві Швейцарії в Україні від 2015 року передало на схід України понад 15,5 т гуманітарної допомоги вартістю майже 27 млн швейцарських франків. Концентрувалася ця допомога на доступі до життєво важливого лікування для населення по обидві сторони лінії розмежування та поставках реагентів і обладнання для очищення води. Примітно, що останнє дозволило КП «Компанія «Вода Донбасу» забезпечити достатньою кількістю якісної питної води чотири мільйони осіб в усьому регіоні, як у підконтрольному уряду, так і на окупованому терені. А у 2022 році ШАРС планує продовжувати доправляти для України гуманітарну допомогу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-