Вища рада правосуддя відсьогодні продовжить роботу в кількості 15 членів

Вища рада правосуддя відсьогодні продовжить роботу в кількості 15 членів

Укрінформ
Вища рада правосуддя починаючи з нинішнього дня продовжить роботу в кількості 15 членів. 

Як передає Укрінформ, про це інформують у ВРП.

“Сьогодні Вища рада правосуддя останній день працює у складі 17 членів Ради. За власним бажанням 26 січня 2022 року рішенням Вищої ради правосуддя звільнені з посади члена Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький та Павло Гречківський. Тож із завтрашнього дня Вища рада правосуддя працюватиме у складі 15 членів, що за Конституцію України дозволяє Раді реалізовувати визначені Конституцією та законами України повноваження”, - ідеться в повідомленні.

Читайте також: Обов’язки голови Вищої ради правосуддя виконує Віктор Грищук

За інформацією ВРП, “Конституція України встановила загальні умови, за яких Вища рада правосуддя є повноважною, а саме: наявність щонайменше п’ятнадцяти обраних (призначених) її членів, серед яких більшість становлять судді (стаття 131 Конституції)”.

“Дотримання цих умов є необхідним та достатнім для визнання Вищої ради правосуддя правомочною”, - ідеться в повідомленні.

Водночас на брифінгу в середу, 26 січня, член ВРП Олексій Маловацький, відповідаючи на запитання, як працюватиме ВРП після того, як він та Павло Гречківський звільнилися з ВРП за власним бажанням, зауважив, що “закон написаний таким чином, що кворум складає 15 членів Вищої ради правосуддя, обраних до складу, або призначених, Вищої ради правосуддя. Іншого читання там немає”.

“Швидше за все, моя точка зору буде розбігатися з точкою зору Вищої ради правосуддя. Але беручи до уваги, що протягом року відповідно до закону я не можу представляти інтереси у Вищій раді правосуддя, це моє зобов’язання, і я не буду представляти інтереси своїх клієнтів у Вищій раді правосуддя протягом року, то я б хотів би не критикувати цю позицію, а залишити її на вирішення конституційного органу. У конституційному органі залишається натепер 14 обраних членів Вищої ради правосуддя, і голова Верховного суду. Я думаю, що 15 людей можуть визначитися, чи є в них компетенція, чи немає в них компетенції”, - прокоментував Маловацький.

Читайте також: Протягом року ВРП звільнила майже 200 суддів

Також він додав, що інформацію про те, що ВРП повноважна і продовжує свою роботу в кількості 15 членів, прочитав на сайті ВРП.

“Сьогодні на сайті я прочитав, що Вища рада правосуддя прийняла якесь рішення, я цього рішення не бачив, на жаль. Участі не брав. Може його Вища рада правосуддя ухвалила в якомусь іншому порядку, не знаю. Я, правда, його не підписував, і не бачив, тому критикувати його... Треба було дивитися його правову мотивацію. Мені було б цікаво, я б хотів подивитися, але і така ситуація також прийнятна — якщо Вища рада правосуддя працює — дай Бог, це конституційний орган. хай працює”, - сказав Маловацький.

Як повідомлялося, 26 січня припиняються повноваження Олексія Маловацького та Павла Гречківського як членів Вищої ради правосуддя.

Відповідне рішення ухвалила ВРП 21 січня, розглянувши заяви Маловацького та Гречківського про звільнення за власним бажанням.

Маловацький виконував обов’язки голови Вищої ради правосуддя з березня 2021 року до січня 2022 року.

З 24 січня 2022 року обов’язки голови Вищої ради правосуддя виконує Віктор Грищук.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-