Венедіктова увійшла до групи прокурорів у двох справах, де фігурує бізнес Ахметова

Венедіктова увійшла до групи прокурорів у двох справах, де фігурує бізнес Ахметова

Укрінформ
Після проведення аудиту генпрокурор Ірина Венедіктова увійшла у групу прокурорів у двох справах, у яких фігурує бізнес Ріната Ахметова.

Про це генпрокурорка сказала, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу щодо її допису у Фейсбуці, у якому йшлося, що правоохоронці розслідують близько 200 справ, де фігурує бізнес Ахметова.

"Для чого був зроблений цей допис? Тому, що відразу почали спекулювати. Друзі, я в цей день відлітала у Вашингтон дуже надовго. Розуміючи, як працює правоохоронна система, генеральному прокурору треба було сказати, що колеги, ми знаємо кількість справ, ми знаємо, що там може відбуватися. Будьте ласкаві, не зробіть "супермаркет" за той час, поки мене не буде в країні, щоб я повернулася і зробила аудит. Повернулася і зробила. У дві справи увійшла в групу прокурорів, решта справ ще на вивчені", – сказала вона.

Читайте також: Про завершення слідства у справі Шефіра говорити передчасно - Венедіктова

При цьому генпрокурорка відмовилася уточнити, про які саме провадження йдеться.

Як повідомлялося, у грудні 2021 року Венедіктова заявила, що активізує розслідування понад 200 справ, пов'язаних із "власником кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики", маючи на увазі Ахметова.

Одночасно генпрокурорка наголосила, що було здійснено попередній аналіз всього масиву кримінальних проваджень, і "з'ясувалося, що йдеться про більше ніж 200 справ". "Ці 200 справ – результат лише поверхової оцінки, переконана, що їх більше. Ми маємо на увазі майже всі великі підприємства у сфері вугільної промисловості та енергетики з орбіти цієї впливової людини. Орієнтовні суми завданих державі збитків обчислюються мільярдами гривень", - зазначила тоді Венедіктова.

Вона додала, що "з метою персоніфікувати відповідальність" увійде до груп прокурорів в основних і найбільш резонансних справах.

Генпрокурор опублікувала свій допис невдовзі після пресконференції Президента Володимира Зеленського, на якій він заявив, що в українських спецслужб є інформація про переговори представників України і Росії про можливу участь Ахметова в державному перевороті.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-