В Україну привезуть меч Петра Сагайдачного - МКІП

В Україну привезуть меч Петра Сагайдачного - МКІП

Фото
Укрінформ
Меч Петра Сагайдачного привезуть в Україну для експонування до вшанування 400-річчя смерті українського гетьмана.

Як передає Укрінформ, про це домовився міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час візиту у Каунас, повідомляє сайт міністерства.

"Всі охочі зможуть подивитись на пам’ятку вже цього року", - зазначили у міністерстві.

За словами Ткаченка, “після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика, продовжуємо цю успішну практику. Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам'ятки. Рішення про привезення меча Сагайдачного в Україну вже усно погодив міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський. Попереду організація цього процесу”.

Читайте також: Міноборони уклало контракт на ремонт фрегата «Гетьман Сагайдачний»

У Каунасі вдалось домовитись про принципову річ – започаткування культурних маршрутів Польщі, Литви та України. Робоча група буде створена вже цього року.

Також Ткаченко запросив міністрів Польщі та Литви до України, щоб вперше провести зустріч у межах Люблінського трикутника.

В Україну привезуть меч Петра Сагайдачного / Фото: Дивись.info

Наразі меч Петра Сагайдачного знаходиться у зброярні Вавельського королівського замку, що в Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза вручив Сагайдачному за перемогу з турками під Хотином.

Як повідомляв Укрінформ, у серпні 2021 року до 30-річчя Незалежності України до України вперше прибув оригінал латиномовної Конституції Пилипа Орлика.

Фото: Микита Печеник, dyvys.info

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-