Основні видавці друкованих ЗМІ виконують мовне законодавство – Кремінь

Основні видавці друкованих ЗМІ виконують мовне законодавство – Кремінь

Укрінформ
Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови під час моніторингу не виявив у місцях продажу друкованих ЗМІ видань, які не мають української версії.

Про це повідомляє пресслужба секретаріату, передає Укрінформ.

Зазначається, що під час першого етапу моніторингу 18 січня у Києві оглянуті точки розповсюдження у мережах супермаркетів “Новус”, “Ашан”, “Сільпо”, “Варус”, а також біля станцій метро “Вокзальна”, “Житомирська”, “Академмістечко”, “Героїв Дніпра”. Видань, які вийшли після 16 січня і не мають української версії, у місцях продажу не зафіксовано.

"Як бачимо, основні видавці виконують норму закону. Щобільше, багато з них перейшли на видання газет і журналів виключно державною мовою... З нового року про перехід на українську оголосила низка загальнополітичних, спеціалізованих, розважальних, спортивних газет і журналів. До речі, навіть деякі з тих, на чию законослухняність мало хто розраховував", - заявив мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

Читайте також: Канал «ДОМ» отримав дозвіл на тимчасове мовлення у Станиці

Під час моніторингу також встановлено, що в цілому розповсюджувачі дотримуються норми про обов'язкову наявність не менше 50% примірників видань українською мовою.

Водночас зауважується, що у деяких точках продажу ТОВ “Видавничий дім 7я”, ТОВ “Видавництво Кузя”, ТОВ “Мега-прес”, ТОВ “Бурда дистриб’юшенс сервісиз Україна” не виявилося примірників українською мовою газет і журналів, але це може бути пов’язане з недостатнім тиражем примірників українською мовою в умовах перехідного періоду.

"Зазначеним видавцям варто розглянути можливість збільшення накладу державною мовою, адже попит на українськомовну продукцію є і він постійно зростає", - додали в секретаріаті.

Читайте також: ІТ-компанія у Києві відмовила програмісту у посаді через небажання говорити російською

Як повідомляв Укрінформ, 16 січня набула чинності стаття 25 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, відповідно до якої друковані засоби масової інформації мають видавати державною мовою.

Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його статті впроваджуються в дію поетапно. Більшість норм набула чинності 16 липня 2019 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-