У НАЗК нагадали колишнім посадовцям про обов’язок декларування

У НАЗК нагадали колишнім посадовцям про обов’язок декларування

Укрінформ
Звільнені минулого року державні посадовці мають обов’язок декларування наступного року.

Таке роз’яснюють у Національному агентстві з питань запобігання корупції, повідомляє Укрінформ.

“Минулого року ви звільнилися з державної служби або іншої посади, яка передбачала обов’язок декларування? Тоді не забудьте, що у 2022 році вам потрібно подати ще одну декларацію. Адже колишні посадовці мають подати декларацію “після звільнення” у період з 1 січня до 31 березня включно наступного року після того, як припинили займати посаду, яка передбачає обов’язок декларування”, - розповідають у НАЗК.

У Нацагентстві звертають увагу, що у новій формі декларації для того, щоб подати декларацію після звільнення, у розділі "Вид декларації та звітний період" потрібно обрати вид декларації “щорічна”, а потім обрати позначку “я припинив(ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення)”.

Читайте також: У НАЗК нагадали, що про подарунки слід писати не Миколаю

Проте є кілька випадків, коли декларацію після звільнення подавати не потрібно, зазначають у НАЗК. Зокрема, якщо до 1 квітня 2022 року ви знову влаштовуєтесь на роботу, яка передбачає обов’язок декларування. Або, якщо ваша декларація при звільненні охопила період з 01.01.2021 по 31.12.2021 включно. У такому разі вам не потрібно подавати щорічну декларацію за 2021 рік, бо вказана декларація вже є річною.

Також не потрібно подавати декларацію, якщо ваша посада більше не передбачає обов’язок декларування. Наприклад, згідно зі змінами, внесеними до закону, чи у зв’язку зі зміною статусу юридичної особи публічного права на юридичну особу приватного права. У цьому випадку ви втрачаєте статус суб’єкта декларування, і вимоги фінансового контролю більше не поширюються на вас, а отже, вам більше не потрібно подавати декларації будь-якого виду.

Читайте також: НАЗК виявило порушення в роботі Ситника і НАБУ

Як повідомляв Укрінформ, напередодні Нового року Національне агентство з питань запобігання корупції нагадало посадовцям вимоги щодо декларування подарунків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-