Не призов і не мобілізація: військовий комісар пояснив, для чого потрібен облік жінок

Не призов і не мобілізація: військовий комісар пояснив, для чого потрібен облік жінок

Укрінформ
Новий військовий облік жінок – це не призов і не мобілізація, а необхідність з'ясувати, які спеціалісти є в країні та можуть у крайньому разі залучатись до оборони держави.

Про це йдеться у переданому Укрінформу коментарі військового комісара Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковника Валерія Куценка.

«Будь-який облік ресурсів держави важливий для розуміння потенціалу, тобто які спеціалісти є в країні та можуть у крайньому разі залучатись до оборони держави», - підкреслив він.

Як зазначив Куценко, українських жінок і раніше брали на військовий облік — наприклад, тих, хто здобував медичні спеціальності. «Але оскільки ці правила обліку не змінювались, на відміну від освітніх правил, то навіть і це з певного моменту «забуксувало», коли частина спеціальностей не охоплювалась правилами військових», - додав він.

При цьому військовий комісар заявив, що після введення в дію наказу міністра оборони № 313 облік «не стає чимось новим, а залишається виключно обліком».

«Це не призов чи мобілізація. Зараз у ЗМІ дуже багато маніпуляцій та перекручувань — ніби «нові правила» означають, що жінок заберуть в армію. Звичайно, ми завжди раді і жінкам, і чоловікам, які бажають доєднатись до лав Збройних сил за контрактом. Але, повторюємо, в цьому випадку йдеться лише про облік, а не про призов чи будь-яку іншу обов’язкову форму залучення жінок до армії», - наголосив Куценко.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони затвердило перелік професій, представниці яких повинні будуть стати на обов'язковий облік військовозобов'язаних. Відповідний наказ Міноборони ухвалено 11 жовтня 2021 року.

Документом затверджується перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних. Так, до переліку ввійшла велика кількість популярних професій, зокрема, медики, фармацевти, юристи, програмісти, соціальні працівники, менеджери, бухгалтери, журналісти, музиканти, працівники ресторанів та готелів, рекламники тощо. Приведення нормативно-правових актів у відповідність із наказом головнокомандувач Збройних Сил України має забезпечити у шестимісячний термін з дня набрання документом чинності.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-