Україна може зберігати в ультрахолоді до 6 мільйонів доз вакцин - МОЗ

Україна може зберігати в ультрахолоді до 6 мільйонів доз вакцин - МОЗ

Укрінформ
Спроможність національного логістичного провайдера МОЗ України “Укрмедпостач” для зберігання вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech, що потребує наднизьких температур, збільшилася з 200 тис. до 2,3 млн доз, країни загалом – до 6 млн.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я, передає Укрінформ.

“Це означає, що Україна зможе забезпечити зберігання в ультрахолодовому режимі всієї вакцини, що надійде у 2021 та 2022 роках. Це було однією з умов контрактів на її поставки в Україну на 2022-2023 роки”, – наголосив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Як наголошується, МОЗ спільно з міжнародними партнерами ПРООН, ЮНІСЕФ та USAID працює над розширенням можливостей холодового ланцюга для зберігання й транспортування вакцин, які потребують наднизьких температур – від -60 до -80°C.

Зокрема, для зберігання вакцини Comirnaty на регіональному рівні ПРООН закупила та встановила на регіональних складах понад 50 морозильників, які в середньому дозволяють зберігати до 40 тис. доз вакцини. Тобто загальна спроможність обласних складів збільшилася до 2 млн доз.

Додатково у великих регіональних центрах (Дніпро, Одеса, Харків та Львів) найближчим часом будуть встановлені морозильні камери, закуплені ЮНІСЕФ, з можливістю збереження до 200 тис. доз вакцини Comirnaty, що дасть змогу зберігати значно більші обсяги вакцини в умовах ультранизьких температур та суттєво спростить доставку вакцини з національного рівня. Ще 10 таких морозильних камер будуть встановлені на національному складі.

"Це дозволить знизити залежність регіонів від поставок з національного рівня, адже тепер на обласних складах можна буде довший час зберігати більшу кількість вакцини", - зауважили в МОЗ.

Повідомляється, що до кінця року Україна має отримати ще 7,5 млн доз вакцини Comirnaty/Pfizer. "Завдяки тому, що країна довела свою спроможність транспортувати та зберігати великі обсяги вакцини, яка потребує наднизьких температур, вдалося досягти домовленостей із виробником на поставку ще 50 млн доз Comirnaty у 2022-2023 роках", - додали у міністерстві.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 3 грудня 43,8% дорослого населення України отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. 37,2% дорослого населення України пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-