Пенсії, пільги і не тільки: у бюджет заклали майже 320 мільярдів на соціальні програми

Пенсії, пільги і не тільки: у бюджет заклали майже 320 мільярдів на соціальні програми

Укрінформ
Міністерство соціальної політики на фінансування соціальних програм за 30 бюджетними програмами отримало видатки в обсязі 319,2 мільярда гривень в ухваленому державному бюджеті на 2022 рік.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

«2 грудня Верховна Рада України підтримала у другому читанні та в цілому як закон проєкт державного бюджету на 2022 рік. Міністерству соціальної політики на фінансування соціальних програм за 30 бюджетними програмами передбачено видатки в обсязі 319,2 мільярда гривень», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, на пенсійне забезпечення, у тому числі індексацію пенсій з 1 березня, яка відбудеться для всіх пенсіонерів за однаковими правилами; доплати військовим пенсіонерам; перерахунок пенсій ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС; розширення програми Президента щодо вікових доплат до пенсій, яка наступного року буде поширена на пенсіонерів віком 70-75 років; встановлення мінімальної пенсійної виплати для людей віком від 70 років при повному стажі на рівні 3000 гривень, передбачено 200,6 мільярда гривень.

На програму пільг і житлових субсидій буде направлено понад 38 мільярдів гривень, на соціальні допомоги – 66,6 мільярда гривень. Майже до 3 мільярдів гривень зростає програма соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, повідомили в пресслужбі.

В Мінсоцполітики також зазначили, що наступного року в державному бюджеті на технічні засоби реабілітації для людей з інвалідністю передбачено близько 2 мільярдів гривень.

Крім того, державним бюджетом на 2022 рік передбачено цільові соціальні інвестиції.

Зокрема, майже 100 мільйонів буде виділено на нову програму, яка допоможе малозабезпеченим родинам розпочати власний бізнес та здобути економічну самостійність.

Також у бюджеті на 2022 рік передбачено кошти в сумі 235,9 млн грн, які держава надасть у вигляді субвенції громадам на розбудову мережі служб підтримки та соціальних послуг для постраждалих від домашнього насильства.

Для забезпечення житлом дітей-сиріт та на розвиток сімейних форм виховання в 2022 році місцеві бюджети отримають 810 мільйонів з державного бюджету.

Державний бюджет передбачає також розвиток соціальних послуг, реабілітаційних програм, зокрема для дітей, та розбудову безбар'єрного суспільства.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада у четвер, 2 грудня, ухвалила закон "Про Державний бюджет України на 2022 рік". За відповідне рішення проголосували 268 народних депутатів.

У 2022 році доходи державного бюджету передбачаються у сумі 1 322 млрд грн, видатки – у сумі 1 497 млрд грн. Граничний обсяг дефіциту держбюджету становить 188 млрд грн, зокрема граничний обсяг дефіциту загального фонду держбюджету – 160 млрд грн, граничний обсяг дефіциту спеціального фонду державного бюджету – 28 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-