Постковідний синдром у дітей може закінчитись ураженням серця - лікарка

Постковідний синдром у дітей може закінчитись ураженням серця - лікарка

Укрінформ
Постковідний синдром у частини дітей може закінчитись лущенням на пальцях рук і ніг та ураженням серця. Серед інших симптомів – гарячка, кашель, висипання на шкірі.

Про це кореспонденту Укрінформу в інтерв’ю розповіла лікарка-імулогиня Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, кандидат медичних наук Ольга Урбась.

«Постковідний синдром, про який можу говорити з практики, є досить важким у частини дітей. З часом ці діти можуть мати тривалу гарячку, прояви кашлю, стоматити, висипання на шкірі, які в подальшому закінчуються лущенням на пальцях рук і ніг. Це так званий кавасакоподібний синдром, досить важке ускладнення коронавірусної хвороби, що протікає з важким ураженням серця, і може закінчитись аневризмою аорти чи коронарних судин. І це є проблема», - зазначила Урбась.

За її словами, дуже часто ця проблема є не у дорослих дітей, а у малюків до трьох років.

Постковідний синдром у частини дітей медики часто спостерігають через 3-4 тижні після контакту з ковідним хворим або після навіть незначних симптомів коронавірусу. Водночас, додала лікар, COVID-19 більшість дітей переносять легше, ніж дорослі.

«Треба розуміти, що сам COVID-19 триває 21 день, тоді як будь-яка інша вірусна інфекція – не більше семи. І ось проблеми у дорослих і дітей можна спостерігати після 21 дня від перших симптомів», - сказала Урбась.

Вона зауважила, що нині ВООЗ і МОЗ України рекомендує вакцинувати дітей від коронавірусної інфекції з 12 років, бо це один із передостанніх періодів, коли повністю завершується формування імунної системи. Наразі медики припускають, що вакцинація дітей може стати в Україні обов’язковою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-