Держава й церква мають взаємодіяти на благо суспільства – Шмигаль

Держава й церква мають взаємодіяти на благо суспільства – Шмигаль

Укрінформ
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зустрівся з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій для обговорення перспектив взаємодії на благо суспільства.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Урядовий портал.

Шмигаль, зокрема, подякував представникам релігійних організацій за конструктивну позицію в популяризації процесу вакцинації проти COVID-19.

«Власний приклад щеплення та відкриття пунктів вакцинації при релігійних організаціях дало гарний поштовх процесу загалом. Ми розраховуємо вакцинувати більшість дорослого населення до кінця року. Це безсумнівно допоможе зберегти багато життів», - зазначив Прем’єр-міністр.

Відповідаючи на питання представників ВРЦіРО, Шмигаль зазначив, що ведеться активна робота в питанні збереження у структурі облдержадміністрацій підрозділів, які реалізують державну політику у сфері релігії.

За його словами, основна проблема полягає у відсутності кадрового забезпечення. Прем’єр-міністр закликав ВРЦіРО надати свої пропозиції для комплексного розв'язання цього питання.

Шмигаль також акцентував на ухваленні Верховною Радою закону «Про службу військового капеланства», який довго очікувала релігійна спільнота.

«Цей закон нарешті врегулює відносини у сфері реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання наших військовослужбовців, визначаючи правові та організаційні засади та принципи діяльності Служби військового капеланства», - заявив Шмигаль.

У питанні тарифів на природний газ Прем’єр-міністр зауважив, що газопостачальна компанія «Нафтогаз» зафіксувала для релігійних організацій ціну на рівні 16,55 грн за кубічний метр (з урахуванням ПДВ та плати за транспортування газу магістральними мережами).

«Ціна залишатиметься незмінною протягом усього опалювального сезону. На сьогодні укладено 1225 таких договорів. Отож, релігійним структурам варто активніше долучатися до процесу укладання відповідних договорів», - зазначив Шмигаль.

Прем’єр-міністр повідомив, що з ініціативи Президента Володимира Зеленського наступного року розпочнеться програма «Велика термомодернізація», яка дозволить мінімізувати втрати тепла при його постачанні й, відповідно, суттєво знизити комунальні платіжки.

Представники ВРЦіРО зі свого боку подякували Шмигалю за увагу до розв'язання актуальних питань і конструктивну співпрацю.

На зустрічі також були присутні міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, представники Міністерства енергетики й Міністерства соціальної політики.

Як повідомляв Укрінформ, 30 листопада Верховна Рада ухвалила закон «Про Службу військового капеланства».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-