Рада планує спростити отримання довідки переселенця

Рада планує спростити отримання довідки переселенця

Укрінформ
Верховна Рада планує удосконалити процедуру отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідний законопроєкт 4487 "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб" у першому читанні підтримали 304 народні депутати.

Пропонується внести зміни до Закону «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» з метою удосконалення його положень з урахуванням практики його застосування. Зокрема, пропонуються зміни до підстав та процедур видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи у разі відсутності в особи реєстрації місця проживання на території, з якої відбулося внутрішнє переміщення.

Проєкт передбачає скорочення терміну прийняття рішення про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи у такому випадку з 15 до 7 робочих днів.

При цьому визначається, що у разі подання завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки про взяття на облік особою відшкодовуються фактичні витрати, понесені за рахунок державного та місцевих бюджетів у результаті реалізації прав відповідно до чинного законодавства України.

Законопроєкт також передбачає, що внутрішньо переміщені особи користуються всіма правами і свободами відповідно до Конституції, законів та міжнародних договорів України. Крім того, проєкт закону передбачає можливість доступу внутрішньо переміщених осіб до послуг, пільг, які надаються мешканцям територіальних громад України за місцем проживання ВПО.

На законодавчому рівні врегульовується реалізація права внутрішньо переміщених осіб на житло через реалізацію державних та місцевих програм, зокрема житла тимчасового призначення.

Крім того, проєкт закону визначає повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування, координацію та реалізацію державної політики з питань внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, до основних повноважень такого органу належить сприяння повній реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, а також пошуку та реалізації довгострокових рішень для них, зокрема, інтеграції на новому місці проживання; сприяння в установленому законодавством порядку соціальному забезпеченню внутрішньо переміщених осіб; координація здійснення заходів зі зміцнення стійкості приймаючих територіальних громад; збір та аналіз інформації про необхідність забезпечення житлом та вирішення інших питань соціального захисту внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій України та осіб, які виїхали за кордон.

Крім того, пропонується внести зміни до строку тривалої відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання, - з 60 днів до 6 місяців. Зазначений строк обґрунтовується положеннями цивільного законодавства щодо порядку визначення постійного місця проживання, припинення пенсії та інших соціальних виплат у разі неотримання протягом 6 місяців поспіль.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-