Мінветеранів та МОН разом із проєктом «Норвегія – Україна» розвиватимуть ветеранську політику

Мінветеранів та МОН разом із проєктом «Норвегія – Україна» розвиватимуть ветеранську політику

Укрінформ
Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна взяла участь у міжнародному симпозіумі «Проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS), як модель соціальної та професійної адаптації ветеранів. Перспективи інтеграції до державної системи України».

Під час заходу Мінветеранів та Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний фонд соціальної адаптації» підписали Меморандум про співробітництво у сфері забезпечення прав та інтересів ветеранів, їхніх сімей та родин загиблих, сприянні психологічній і правовій допомозі, соціальній адаптації, організації професійної орієнтації. Сторони також домовилися співпрацювати у розвитку підприємницьких ініціатив та можливостей ветеранів, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу КМУ.

«Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за посилену увагу до ветеранської політики, яка наразі стала пріоритетною в Україні. Завдяки плідній співпраці з проєктом «Норвегія – Україна» вже понад 2400 наших захисників пройшли перекваліфікацію та отримали цивільні спеціальності», – зазначила Лапутіна.

Міністр наголосила, що запровадження нової системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя є одним із ключових кроків у діяльності Мінветеранів, адже за всі роки російської збройної агресії проти України таку систему так і не було створено, окрім деяких окремих ініціатив.

«Наразі ми працюємо над тим, щоб усе, що було започатковано за минулі роки, перетворилося на ефективну систему переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Разом з Міністерством оборони України та Міністерством освіти та науки України ми вибудуємо таку модель і запровадимо людиноцентричний підхід до державної ветеранської політики, щоб наші захисники, які повертаються з війни та військової служби, відчували, що держава турбується про них, що їм є де навчатися, є де отримати спеціальність, є де працювати», – сказала Лапутіна.

За її словами, для Мінветеранів є пріоритетними освітні програми з IT і проєктного менеджменту, сільського господарства та митної справи.

Відповідний Меморандум про співпрацю із норвезькою стороною було підписано Міністерством освіти та науки України. Очільник МОН Сергій Шкарлет під час виступу на симпозіумі зазначив, що завдяки активній підтримці уряду Королівства Норвегія та «Міжнародного фонду соціальної адаптації» українські ветерани, військовослужбовці, а також члени їхніх родин мають змогу долучитися до освітніх програм, які допомагають скоріше адаптуватися до мирного життя в цей складний час.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-