Раді пропонують посилити соцзахист ветеранів війни

Раді пропонують посилити соцзахист ветеранів війни

Законопроєкт
Укрінформ
У Верховній Раді зареєстровано урядовий проєкт закону №6350 «Про внесення змін до деяких законів України, спрямованих на забезпечення додаткових гарантій соціального захисту ветеранів війни».

Як передає Укрінформ, законопроєкт оприлюднено на сайті Верховної Ради.

«Метою прийняття проєкту закону є посилення соціального захисту, надання пільг (в тому числі матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров’я для ветеранів війни), гарантій ветеранам війни та членам їх сімей, консолідація зусиль усіх сторін соціального діалогу, спрямованих на регулювання процесів на державному і місцевому рівнях», - йдеться у пояснювальній записці.

Законопроєктом передбачається внесення змін до законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про зайнятість населення”, “Про соціальні послуги” в частині посилення соціальної захищеності ветеранів війни та членів їх сімей на державному і місцевому рівнях.

Зокрема, пропонується встановити права ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, на отримання послуг із психологічної реабілітації та освітніх послуг у сфері освіти дорослих.

Законопроєкт передбачає розроблення державних, регіональних (обласних, районних) та місцевих (міських, сільських, селищних) програм соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, спрямованих на реалізацію стратегії розвитку соціального і правового захисту, надання пільг та гарантій ветеранам війни та членам їх сімей.

Ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, на яких поширюється чинність Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, пропонується віднести до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Як зазначається у пояснювальній записці, на сьогодні відсутній єдиний законодавчий акт, спрямований на консолідацію зусиль усіх сторін соціального діалогу, що регулюватиме процеси соціальної захищеності ветеранів війни та членів їх сімей на державному і місцевому рівнях, зокрема на отримання послуг із психологічної реабілітації та освітніх послуг у сфері освіти дорослих, розвиток підприємницьких ініціатив тощо.

Це унеможливлює повною мірою створення належних умов для життєзабезпечення ветеранів війни та членів їх сімей з урахуванням вимог сучасності, потребує зміни підходів до вирішення проблемних питань психологічної реабілітації, рівня освіти, зайнятості, реалізації підприємницьких ініціатив, активної участі у житті територіальних громад.

Очікується, що ухвалення даного проєкту закону сприятиме реалізації заходів, спрямованих на посилення соціальної захищеності ветеранів війни та членів їх сімей на держаному і місцевому рівнях.

Фото: Дмитро Муравський

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-