Україна посилює захист від штаму Omicron – що готує МОЗ

Україна посилює захист від штаму Omicron – що готує МОЗ

Укрінформ
Українці, що перебували у країнах, де виявлено штам Omicron, мають пройти самоізоляцію після повернення додому.

Як передає Укрінформ з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України, на цьому наголосили учасники селекторної наради з Президентом України Володимиром Зеленським.

Зокрема для мандрівників, які провели у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік більш як 7 днів протягом останніх 14 днів, потрібно пройти 14-денну самоізоляцію.

"Дослідження нового штаму тривають. Очікується, що більше інформації буде доступно найближчими тижнями. Але вже зараз ми закликаємо наших громадян утриматися від поїздок до країн, де було виявлено новий штам. На урядовій нараді в понеділок вранці прийнято рішення не пускати на територію України без проходження самоізоляції осіб, які перебували на території визначених країн Південної Африки більше ніж 7 днів протягом останніх 14 днів. Надалі перелік країн може бути розширений", – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Українці, які наразі перебувають на території зазначених країн, мають чітко дотримуватися протиепідемічних вимог та в разі появи симптомів захворювання невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів.

Невідомо, чи викликає коронавірус штаму Omicron тяжчий перебіг хвороби. За даними МОЗ, перші випадки інфікування цим штамом були зафіксовані в молодих людей (студентів університетів), які зазвичай мають легший перебіг хвороби. Проте загальний рівень зараження у Південно-Африканській Республіці є підвищеним.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Південно-Африканської Республіки, Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве через поширення нового штаму Omicron.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-