Трюдо: Ми зобов’язані пам’ятати про Голодомор

Трюдо: Ми зобов’язані пам’ятати про Голодомор

Укрінформ
Прем'єр-міністр Канади у День пам’яті жертв Голодомору закликав співгромадян згадати про значний внесок української діаспори у зміцнення країни.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Надто довго масові злочини Голодомору приховувалися від світу та заперечувалися. Нині кожен з нас відповідальний за те, аби не допустити забуття цієї темної сторінки історії та продовжувати боротьбу за права людини й демократію, коли вони перебувають під загрозою», - сказав Джастін Трюдо з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору.

Він наголосив, що організований Сталіним Голодомор мав на меті встановити повний контроль над Україною, зламати волю людей та стерти їхню ідентичність, проте українці вистояли.

«Витривалість українського народу, збереження своєї культури, мови й ідентичності є підтвердженням його мужності й сили», - зазначив глава уряду Канади.

Трюдо закликав співгромадян вшанувати жертв Голодомору та згадати про значний внесок українських канадців у зміцнення країни. «Я також підтверджую непохитну відданість Канади суверенітету, безпеці та територіальній цілісності України», - підсумував прем’єр-міністр.

Як повідомлялося, Канада стала першою державою після України, яка визнала Голодомор актом геноциду українців - ще у 2008 році. Відтоді в Канаді на офіційному рівні відзначається День пам’яті жертв Голодомору.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-