Розпочалася хвилина мовчання у пам'ять про жертв голодоморів

Розпочалася хвилина мовчання у пам'ять про жертв голодоморів

Відео
Укрінформ
В Україні розпочалася загальнонаціональна хвилина пам'яті за жертвами голодоморів і акція «Запали свічку».

Про це повідомляє Укрінформ.

Кожен може згадати мільйони загиблих через організований тоталітарним режимом штучний голод українців, запаливши свічку на своєму підвіконні.

У ХХ сторіччі українці тричі пережили масовий голод: у 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 роках. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.

Терор голодом, що тривав в Україні протягом 22-х місяців, забрав життя майже 4 млн людей.

Упродовж десятиліть тема Голодомору була табуйованою. Допоки існував комуністичний режим, навіть говорити про голод тих років було суворо заборонено. Дослідження цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття. Нині в Україні, відповідно до закону від 28 листопада 2006 року «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», голод 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, а його «публічне заперечення… визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним».

На сьогодні 17 держав світу визнали Голодомор геноцидом українського народу. Ще 10 країн в офіційних зверненнях засудили Голодомор як акт винищення людства, вчинений тоталітарним сталінським режимом, або вшанували пам’ять його жертв. Крім того, Голодомор 1932-1933 років в Україні визнано актом геноциду на регіональному та муніципальному рівні у 8 країнах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-