Телеканалам «НАШ» і «Максі-ТВ» призначили позапланові перевірки

Телеканалам «НАШ» і «Максі-ТВ» призначили позапланові перевірки

Укрінформ
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові безвиїзні перевірки супутниковим телеканалам «Наш» (ТОВ «Наш 365») та «Максі-ТВ» (ТОВ «Наша Прага») у зв’язку з висловлюваннями, що сіють расову і релігійну ворожнечу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба медіарегулятора.

За інформацією Нацради, такі висловлювання пролунали від гостя передачі «Важливе» Євгенія Мураєва 1 і 2 вересня цього року. Зі скаргою на поширення расистських висловлювань в ефірі цих мовників до регуляторного органа звернулася ГО «Детектор медіа».

Моніторинг Національної ради засвідчив, що 1 вересня у прямому ефірі транслювалася передача «Важливе». У студії обговорювалися питання міжнародної політики й намагання України стати частиною ЄС і НАТО. Мураєв сфокусувався на негативних, на його думку, наслідках приєднання до ЄС. Він, зокрема, використав слово «чорний» як негативну характеристику міста Парижа, маючи на увазі частину населення французької столиці. Такі висловлювання є проявом расизму, заявили у регуляторі.

Крім того, заявляє Нацрада, слова політика щодо мусульман і приналежності їх до світового тероризму дають змогу простежити стигматизацію чи стереотипізацію.

Зауважується, що передача «Важливе» транслювалася також у повторі 2 вересня без будь-якої модерації і дій редакції щодо недопущення поширення мови ворожнечі і ненависті.

Обидва канали – «Наш» і «Максі-ТВ» – транслюються на супутнику в некодованому вигляді і мають значну територію охоплення населення. Їх можна бачити не тільки в Україні, а й у країнах Європи, на європейській частині РФ. Також вони ретранслюються провайдерами програмної послуги на всій території України.

Національна рада вважає, що трансляція передачі «Важливе» у форматі, як вона відбулася 1 і 2 вересня цього року, містить ознаки порушення компаніями абзацу четвертого частини другої статті 6 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Оскільки раніше в ефірі «Максі-ТВ» уже були зафіксовані висловлювання, що розпалюють національну, расову чи релігійну ворожнечу і ненависть, Нацрада додатково перевірить цього мовника, чи усунув він зазначені порушення, були визнані рішенням регулятора від 19.08.2021 № 1165. Тоді на ліцензіата було накладено штраф, і компанію зобов’язали привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства.

Перевірки обох ліцензіатів будуть проведені з 10 по 24 грудня, додали у Нацраді.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-