Понад 60% осіб з інвалідністю вважають необхідним для себе працювати

Понад 60% осіб з інвалідністю вважають необхідним для себе працювати

Опитування
Укрінформ
Понад 60% респондентів з інвалідністю вважають важливим мати можливість працювати.

Про це сказав голова Центру прикладних досліджень Андрій Каракуц на пресконференції в Укрінформі.

“Чи вважаєте ви можливість працювати для себе важливою? 51,7% відповіли, що так, а скоріше так, ніж ні – 9,2%. Тобто більше ніж 60% опитаних респондентів вважають необхідним для себе працювати”, – сказав Каракуц.

За його словами, згідно з опитуванням, 29,7% респондентів працевлаштовані, 59,9% – працювали раніше, але наразі не працюють, 10,4% – ніколи не працювали.

Як зауважив Каракуц, 27,7% респондентів повідомили, що шукали роботу за допомогою друзів та родичів, 13,9% – через подання резюме в інтернеті, 8,7% – напряму контактували з роботодавцем, 7,6% – через громадські організації, лише 5,9% – через центри зайнятості.

“Тобто, лише 6% зверталися до центрів зайнятості та змогли фактично отримати роботу. Ми про це говорили, що центри зайнятості, на жаль, не надають ті професії, які б відповідали вимогам осіб з інвалідністю”, – пояснив Каракуц.

Окрім того, розповів він, посилаючись на результати опитування, для 73,3% осіб з інвалідністю при виборі роботи найважливіше – рівень оплати праці, далі графік роботи – 45,9%, можливість роботи в колективі, спілкування з колегами – 29,3%, можливість дістатися до роботи – 22,7%, облаштованість робочого місця – 22,3%, соціальні гарантії – 21,7%.

Каракуц повідомив, що 73,3% опитаних заявили, що не зверталися по допомогу щодо працевлаштування до державних органів влади, 14,9% – зверталися, але їм не допомогли, відповідно допомогли лише 6,8% респондентів.

“На жаль, в Україні склалася така практика, що особи з інвалідністю кладуть свою трудову книжку і не з’являються на роботі. З такою проблемою стикалися 25,6% опитаних респондентів”, – розповів Каракуц.

Також він нагадав, що в Україні діють квоти на працевлаштування осіб з інвалідністю. Відповідно, якщо українські підприємства не дотримуються цієї квоти, то до них застосовуються санкції.

“Якщо дивитися на те, які проблеми у порівнянні з іншими державами, в українському суспільстві, то дуже промовиста цифра – в Україні працевлаштовано лише 16% людей з інвалідністю. Якщо брати західні практики, то там ці показники складають до 50%”, – повідомив Каракуц.

Дослідження наявних проблем щодо реалізації соціальних, трудових, професійних можливостей для осіб з інвалідністю було здійснено в межах “Програми сприяння соціальній, трудовій та професійній реабілітації осіб з інвалідністю”, реалізованої ГС “Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю” за підтримки Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Всеукраїнське опитування на тему “Соціальна, трудова та професійна реабілітація осіб з інвалідністю” проведене у період вересень-жовтень 2021 року з метою з’ясування поточного стану умов, можливостей і перспектив соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю в Україні на території всієї України, окрім тимчасово окупованих територій АР Крим, м.Севастополя, а також – Донецької та Луганської областей.

Участь в опитуванні взяли 3158 осіб з інвалідністю І, ІІ, ІІІ груп та військовослужбовці з інвалідністю.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-