Уряд планує закупівлі двох препаратів для лікування COVID-19

Уряд планує закупівлі двох препаратів для лікування COVID-19

Укрінформ
Кабінет Міністрів вніс до переліку лікарських засобів та медичних виробів, які за кошти держбюджету для України закуповують спеціалізовані організації, препарати "Молнупіравір" та "PF-07321332/ritonavir" для лікування коронавірусної хвороби, спричиненої SARS-CoV-2.

Як передає Укрінформ, відповідну постанову Кабмін ухвалив під час засідання у середу, 24 листопада.

В пояснювальній записці до документа зазначається, що з огляду на високі очікування стосовно результатів клінічних випробувань вказаних препаратів спеціалізована організація Crown Agents провела перемовини з компаніями-виробниками та домовилася про бронювання для України 300 тис. курсів лікарського засобу "Молнупіравір" та 300 тис. курсів "PF-07321332/ritonavir".

Так, на початку жовтня компанії Merck та Ridgeback Biotherapeutics повідомили, що досліджуваний препарат "Молнупіравір" знизив ризик госпіталізації або смерті приблизно на 50% у порівнянні з плацебо у досліджуваних із легкою або середньою тяжкістю COVID-19 за результатами проміжного аналізу даних клінічного випробування.

На початку листопада компанія Pfizer оголосила, що за результатами клінічного випробування лікарський засіб "PF-07321332/ritonavir" знижує ризик госпіталізації або смерті на 86% у порівнянні з плацебо у негоспіталізованих дорослих з високим ризиком захворіти на COVID-19.

Водночас, як зазначається в пояснювальній записці, у випадку негативних результатів клінічних випробувань та/або відсутності реєстрації препарату в США чи Європейському Союзі закупівля цих лікарських засобів проводитися не буде.

Окрім того, також передбачається внесення до переліку лікарських засобів, що закуповують спеціалізовані організації, нових пропозицій до розділу "ендопротези", вакцини для профілактики туберкульозу, пневмококової інфекції, кашлюку, дифтерії та правця, кору, паротиту та краснухи, гемофільної інфекції типу b та інше.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-