Кузін сказав, куди звертатися з «нетиповими» реакціями після вакцинації

Кузін сказав, куди звертатися з «нетиповими» реакціями після вакцинації

Укрінформ
Підвищення температури тіла, головний біль, загальна слабкість, біль у місці введення вакцини – це найчастіші реакції, які можуть зустрічатися після вакцинації, але їхній відсоток становить близько 0,01% від усієї кількості введених доз вакцин.

Про це в ефірі телеканалу "Дом" розповів головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я України Ігор Кузін, передає Укрінформ.

Він нагадав, що в Україні налаштована система фармаконагляду, яка дозволяє відстежувати усі несприятливі події, що відбуваються із людиною після імунізації.

"Після імунізації фіксуються всі несприятливі події, що трапилися з людиною протягом 30 днів після щеплення. Навіть якщо людина потрапила в ДТП, але 5 днів тому вона пройшла вакцинацію, це буде несприятливою подією після імунізації. І кожен подібний випадок розслідуватиметься та аналізуватиметься через потенційний зв'язок вакцини з тим чи іншим результатом чи станом людини", — пояснив Кузін.

Подати до системи інформацію про погане самопочуття або атипову реакцію у пацієнта може як лікар, так і сам громадянин. "Тобто пацієнт може самостійно звернутися, зайти на сайт Державного експертного центру МОЗ України та, заповнивши спеціальну форму, повідомити державі про те, що його реакція, на його переконання, нетипова", — розповів головний держсанлікар.

На підставі аналізу рівня несприятливих подій після імунізації також відстежується ефективність вакцини, зокрема з урахуванням несприятливих моментів, які раніше не були зафіксовані.

Кузін додав, що вся ця інформація публікується раз на тиждень, вона є у відкритому доступі на сайті Державного експертного центру.

"І можна подивитися по кожній з вакцин — скільки було зареєстровано несприятливих подій, серйозних і несерйозних, очікуваних та несподіваних. Те, що ми бачимо з усіх випадків, які зараз були зареєстровані, – це переважно очікувані несприятливі події при імунізації. Тобто це ті побічні явища, які відображені в інструкції до вакцин. Це найчастіше підвищення температури тіла, головний біль, загальна слабкість, біль у місці введення вакцини, що пройде протягом одного дня максимум. Це найчастіші реакції, які можуть зустрічатися загалом, але їхній відсоток становить близько 0,01% від усієї кількості введених доз вакцин", — підсумував головний держсанлікар.

Раніше у Міністерстві охорони здоров'я повідомляли, що реакції, які виникають після вакцинації від COVID-19, підлягають обов'язковому розслідуванню. Розслідування проводять регіональні групи оперативного реагування, до складу яких входять епідеміологи, інфекціоністи, неврологи, імунологи, алергологи, анестезіологи, педіатри, терапевти та судмедексперти. Вони встановлюють, чи є причинно-наслідковий зв'язок між серйозною несприятливою подією та проведеним щепленням.

Водночас у Державному експертному центрі повідомляли, що ризик появи серйозних побічних явищ після COVID-вакцинації в Україні становить менш як 1%.

Повідомлялося також, що переважна більшість зафіксованих в Україні несприятливих подій після імунізації – це легкі випадки, а всі завершені розслідування смертей не виявили жодного зв’язку з вакцинацією проти коронавірусу.

В Україні за минулу добу зафіксовано 20 591 новий підтверджений випадок коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1 478, медпрацівників – 377), одужали 19 633 осіб, померли 752 людини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-