В Україні немає жодного підтвердженого випадку смерті через COVID-вакцинацію – Кузін

В Україні немає жодного підтвердженого випадку смерті через COVID-вакцинацію – Кузін

Укрінформ
Переважна більшість зафіксованих в Україні несприятливих подій після імунізації – це легкі випадки, а всі завершені розслідування смертей не виявили жодного зв’язку з вакцинацією проти коронавірусу.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Укрінформ з посиланням на Міністерство охорони здоров'я

“За останніми даними, десь 0,018% пацієнтів від загальної кількості щеплених мають несприятливі події після імунізації. Переважна кількість – це несерйозні випадки. Летальних випадків упродовж 30 днів після імунізації було 124. Тобто це ті випадки, коли людина мала вакцинацію в анамнезі, і вона померла впродовж 30 днів після проведення вакцинації. Такі випадки підлягають окремому розслідуванню. Окремо наголошую, що тут не йдеться про причинно-наслідковий зв’язок із вакцинацією. Всі завершені розслідування зв’язку з вакцинацією не виявили”, – заявив Кузін.

За його словами, в Україні функціонує доволі ефективна система фармакологічного нагляду за НППІ. Вона працює в електронному форматі, й уся інформація акумулюється на рівні Державного експертного центру МОЗ.

Заступник міністра охорони здоров’я також наголосив, що науково доведених даних про те, які вакцини переносяться пацієнтами краще або гірше, немає.

“Наразі в нас є лише статистика несприятливих випадків після імунізації. Але, знову ж таки, вона не говорить про те, що якась вакцина погана або викликає побічні реакції. Йдеться про індивідуальну реакцію людини на препарат. А реакція може бути на будь-яке щеплення, не лише від COVID-19. Якщо ми говоримо конкретно про несприятливі події після імунізації проти коронавірусної хвороби, то CoviShield від початку вакцинальної кампанії дала десь 0,02% несприятливих випадків від загальної кількості повідомлень про такі випадки після щеплення. Вакцина CoronaVac – десь 0,08%, вакцина Pfizer – 0,01%, AstraZeneca – 0,02%, Moderna – 0,01-0,02%”, - сказав Кузін.

У МОЗ зазначають, що будь-яке порушення стану здоров’я після вакцинації вважається несприятливою подією після імунізації. Щоб фіксувати типові або нетипові прояви, запроваджується спеціальна система. Зокрема, про будь-які проблеми зі здоров’ям, які спостерігаються впродовж 30 днів після щеплення, треба відзвітувати або лікарю, який веде пацієнта, або самому пацієнту. Пацієнт може зайти на спеціальні ресурси і повідомити, що у нього є певні симптоми, які викликають хвилювання.

Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ, за минулий тиждень в Україні зроблено понад 1 мільйон 600 тисяч щеплень. Щонайменше першу дозу вакцини вже отримали 39,4% українців, повністю завершили курс 28%. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-