Науковці виявили в Україні 11 варіантів штаму «Дельта»

Науковці виявили в Україні 11 варіантів штаму «Дельта»

Укрінформ
Науковці Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ виявили на території Україні 11 варіантів штаму "Дельта" вірусу SARS-CoV-2.

Про це установа повідомляє у Фейсбуці, передає Укрінформ. 

"Проведені науковцями ІМБГ останні дослідження зразків, взятих у хворих на коронавірус з різних регіонів, дають підстави стверджувати: в Україні цілковито панує дельта-штам вірусу SARS-CoV-2. Майже у 60% зразків - «материнський» варіант "Дельти" B.1.617.2, т. зв. індійський. Водночас вчені виявили ще 10 інших варіантів штаму "Дельта", які походять зі США, з Великої Британії та інших країн Європи, а також з Африки", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у жовтні науковці ІМБГ дослідили 75 зразків, зібрані Центром громадського здоров’я МОЗ наприкінці вересня (з Черкаської області – 5 зразків; Чернівецької – 1; Івано-Франківської – 13; Київської -1; Львівської – 7; Полтавської – 9; Рівненської – 6; Тернопільської – 4; Запорізької – 2, м. Сєвєродонецька, Луганщина - 27). Дослідження проведено на замовлення Ради національної безпеки та оборони.

Водночас, як повідомили в ІМБГ, у червні-серпні 2021 р. штам "Дельта" було виявлено лише в половині досліджуваних зразків, решта – штам "Альфа", т.зв. британський, який почав широко поширюватися на початку 2021 року.

«Мутовані варіанти штаму "Дельта" відрізняються критичними змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу в клітині та реактивність імунної системи людини. Тобто вони швидше поширюються. Існуючі вакцини дієві проти цих штамів", - заявив керівник проєкту, директор Інституту молекулярної біології і генетики , академік Михайло Тукало, закликавши всіх "якомога швидше вакцинуватися".

Зазначається, що науковці Інституту молекулярної біології і генетики єдині в Україні вивчають мутації коронавірусу за допомогою методу секвенування нового покоління. Це стало можливим завдяки гранту від Національного фонду досліджень та реагентам, закупленим Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Загалом від лютого 2021 року науковці ІМБГ проаналізували 159 зразків вірусу SARS-CoV-2, взятих у хворих віком від 13 до 85 років. Майже всі ці пацієнти (95,6%) були госпіталізовані з середньою та важкою формою COVID-19.

Геномні послідовності зразків SARS-CoV-2, які мали найкращу якість відповідно до міжнародних стандартів (138 зразків), після біоінформатичної обробки додано до міжнародної бази даних GISAID

Як повідомляв Укрінформ, за добу 16 листопада в Україні зафіксовано 18 668 випадків COVID-19.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-