Анестезіолог розповів про ризик некоректних призначень пацієнтам з COVID-19

Анестезіолог розповів про ризик некоректних призначень пацієнтам з COVID-19

Укрінформ
До раннього призначення противірусних препаратів у процесі лікування COVID-19 слід підходити обережно. 

Про це в ефірі телеканалу "Дом" розповів президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров, передає Укрінформ.

"Необхідно проводити роз'яснювальну роботу серед лікарів. Сприйняття прямих препаратів противірусної дії — експерти робочої групи вкладають у це поняття препарати, що діють на вірус SARS-CoV-2. Вже сьогодні надходять до мене питання щодо можливості використання препаратів для лікування ВІЛ-інфекції внаслідок зміни до протоколу. Мені здається, ми маємо підготувати ще якийсь роз'яснювальний документ, які правки можна використати", — зазначив експерт.

За його словами, призначати подібні препарати слід пацієнтам, які страждають на хронічні захворювання, і відповідно — входять до груп ризику.

"Якщо говорити про раннє призначення противірусних препаратів проти SARS-CoV-2, то передусім — пацієнтам групи ризику, тяжкого та критичного перебігу коронавірусної хвороби. Тобто пацієнти з тяжкими хронічними захворюваннями серцево-судинної системи, дихальної системи, пацієнти з тяжким декомпенсованим цукровим діабетом, імуносупресивні пацієнти. Ось тут справді так", — пояснив Дубров.

У цьому разі може існувати ризик некоректних призначень противірусних препаратів пацієнтам, які їх не потребують. вважає він.

"Препарати входят до протоколу, але дуже часто чомусь лікарі не враховують, за якої тяжкості захворювання, за яких критеріїв, чи треба враховувати додатковий факт лабораторних досліджень. Ми часто бачимо призначення антибактеріальних препаратів у пацієнтів на амбулаторному етапі, хоча насправді не більш як 3% амбулаторного етапу вимагають призначення антибіотиків. Важливо, щоби зараз лікарі первинної ланки не почали призначати пацієнтам по кілька противірусних препаратів, і тих препаратів, які в цьому разі не були би показані", — підсумував експерт.

Як повідомлялося, за добу 12 листопада в Україні виявлено 23 572 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19, сталося 695 летальних випадків, одужало 25 415 осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-