Обов'язкова вакцинація: відстороненим від роботи не оплачуватимуть лікарняні

Обов'язкова вакцинація: відстороненим від роботи не оплачуватимуть лікарняні

Укрінформ
У Фонді соціального страхування повідомили, що лікарняні не підлягають оплаті під час відсторонення від роботи через відмову від вакцинації від COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба відомства.

«Допомоги за лікарняними листками не надаються працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19. Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків», - ідеться в повідомленні.

У Фонді соцстрахування звертають увагу, що відсторонення від роботи працівників, для яких визначена обов’язковість щеплень проти COVID-19, однак які відмовились від вакцинації, покликане убезпечити їх колег, відвідувачів, учнів, вихованців, студентів та інших від ризику інфікування та подальшого поширення коронавірусу SARS-CoV-2.

Відмова від щеплень за відсутності абсолютних протипоказань наражає на небезпеку оточуючих, наголошують у Фонді.

Читайте також: У наказі МОЗ про обов’язкову вакцинацію буде дві категорії професій – Малюська

«Допомоги по тимчасовій втраті працездатності у вказаному випадку не фінансуються, оскільки відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування покликані компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування. У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній», - пояснюють у Фонді соцстрахування.

У відомстві нагадують, що на період дії карантину обов'язковим профілактичним щепленням від COVID-19 підлягають працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Також повідомляється, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 20 жовтня 2021 № 1096, із 8 листопада керівники державних органів (державної служби), підприємств, установ та організацій мають забезпечити відсторонення від роботи працівників, щодо яких визначена обов’язковість профілактичних щеплень проти COVID-19, і які відмовились або ухиляються від їх проведення.

Читайте також: Обовязкова вакцинація: документ МОЗ винесли на громадське обговорення

Виключенням є особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення такого щеплення та надали відповідний медичний висновок.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні заступник міністра - головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що із 8 листопада працівники, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19, будуть відсторонені від роботи до моменту вакцинації. При цьому щеплені однією дозою зможуть працювати далі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-