Захист свободи слова: Білоруській асоціації журналістів присудили премію імені Лубченка

Захист свободи слова: Білоруській асоціації журналістів присудили премію імені Лубченка

Укрінформ
Білоруська асоціація журналістів (БАЖ) стала цьогорічним лауреатом Національної премії за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка.

Як передає Укрінформ, про це голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко повідомляє у Фейсбуці.

Зазначається, що Секретаріат НСЖУ ухвалив рішення присудити Національну премію за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка провідній білоруській журналістській організації, що зазнала репресій на батьківщині.

«За останній рік незалежні білоруські журналісти піддавалися і піддаються брутальному тиску влади, сотні колег стали жертвами побиття та репресій, десятки відправлені за ґрати. Незалежна Білоруська асоціація журналістів солідарна з репресованими колегами, через це режим Лукашенка переслідує керівництво БАЖ і позбавив організацію легального статусу. Наші білоруські колеги є прикладом для всіх українських журналістів, як варто боротися за свої права, як бути вірним цінностям свободи слова та нашої професії», - заявив Томіленко.

Нині БАЖ, яку очолює Андрій Бастунець, продовжує свою діяльність в екзилі - на території України, Литви, Польщі. Сотні білоруських журналістів разом з родинами виїхали з країни. У Києві діяльність БАЖ координує заступник голови асоціації Борис Горецький.

НСЖУ активно долучена до комунікацій з державними структурами України для вирішення питань легалізації білоруських журналістів, організовує заходи солідарності з колегами спільно з БАЖ та телеканалом БЕЛСАТ.

Зазначається, що наприкінці 2020 року за ініціативи Польської асоціації журналістів НСЖУ підготувала спільне видання «Я журналіст. Чому ви мене б’єте?» - це серія документальних розповідей 20 білоруських журналістів, які були скалічені при виконанні професійних обов’язків. Одна з авторів книги - відома журналістка Катерина Андреєва, яка зараз відбуває дворічне ув’язнення після «судилища» у Мінську.

Читайте також: У Білорусі силовики влаштували облаву на правозахисні та громадські організації

Національна премія за захист свободи слова заснована НСЖУ в пам’ять про багаторічного голову спілки журналістів Ігоря Лубченка. У попередні роки лауреатами премії були Володимир Мостовий, Олександр Бриж, Микола Семена, Роман Сущенко, Валерій Макеєв, Станіслав Асєєв, кримськотатарські громадянські журналісти, Агнешка Ромашевська (віцепрезидент Польської асоціації журналістів).

Як повідомляв Укрінформ, Національна спілка журналістів України оголосила ім’я лауреата Національної премії за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка за 2020 рік. Ним став Станіслав Асєєв – донецький журналіст, письменник, якого понад два з половиною роки проросійські бойовики незаконно утримували у в’язниці в Донецьку.

Фото: ua.krymr.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-