Нові правила: при перетині кордону невакциновані мають встановити застосунок «Вдома»

Нові правила: при перетині кордону невакциновані мають встановити застосунок «Вдома»

Укрінформ
Кабінет Міністрів змінив функціонал застосунку "Вдома", і відтепер його потрібно буде встановлювати невакцинованим особам при перетині державного кордону України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації України.

Зазначається, що встановлювати застосунок потрібно буде на 72 години, до моменту, поки людина зробить ПЛР-тест чи тест на антиген. Необхідності проходити контроль на основі даних геолокації та розпізнавання обличчя більше не буде.

"Мінцифра розробила застосунок "Вдома" у найважчий для країни час, за кілька днів. Він успішно виконав свою функцію. За минулий рік застосунком скористались майже мільйон людей, які поверталися з-за кордону і проходили 14 днів самоізоляції. Завдяки застосунку вони могли робити це вдома в зручних умовах. Або ж здати ПЛР-тест і завершити самоізоляцію. Тепер, враховуючи актуальну ситуацію, "Вдома" змінить свої функції. Його потрібно буде встановлювати лише на 72 години і не потрібно буде регулярно проходити контроль за даними геолокації та робити фото", — розповів віцепрем'єр-міністр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читайте також: Центри вакцинації не припинятимуть роботу у «червоних» регіонах

Для реєстрації у застосунку "Вдома" потрібно буде вказати такі дані: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності); серія та/або номер паспорта; місце самоізоляції; номер телефону. Після цього упродовж 72 годин людина має зробити ПЛР-тест чи антиген-тест. У застосунок має підтягнутися негативний результат. Тест обов’язково має бути зроблений у лабораторії, що верифікована МОЗ. Після цього застосунок можна видалити. У випадку позитивного результату потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю.

Якщо ж людина з будь-яких причин не зробила тест після перетину кордону, через 72 години застосунок деактивується, а інформація автоматично передається до правоохоронних органів. Вони вибірково перевірятимуть перебування у місці самоізоляції.

Читайте також: Сьогодні набувають чинності карантинні правила пасажирських перевезень

Якщо ж людина не захоче встановлювати застосунок, то громадянам України доведеться пройти 14-денну обсервацію, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді на територію України.

Як повідомляв Укрінформ, застосунок "Вдома" було запущено у квітні 2020 року для запобігання поширенню COVID-19 в Україні. Його встановлюють у разі, якщо людина повернулася з країн, де зафіксований спалах COVID-19, контактувала з хворим або в неї є ознаки вірусу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-