Як оформити субсидію, коли є борги - роз’яснення Мінсоцполітики

Як оформити субсидію, коли є борги - роз’яснення Мінсоцполітики

Укрінформ
Громадяни, які мають заборгованість з оплати послуг і не можуть без допомоги держави сплачувати платежі за послуги, мають можливість укласти договір реструктуризації і звернутися до органу соцзахисту населення з питання призначення житлової субсидії.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Міністерства соціальної політики України у Фейсбуці.

«Громадяни, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, також можуть оформити житлову субсидію. Відповідно до законодавства, житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн)», - ідеться у повідомленні.

Читайте також: Мінрегіон підтримує реструктуризацію заборгованості населення за «комуналку»

Водночас, зауважують у відомстві, житлова субсидія призначається у випадку наявності заборгованості, якщо укладено договір про реструктуризацію цієї заборгованості.

Із питання укладення зазначеного договору в Мінсоцполітики радять споживачам звернутися до надавачів відповідних комунальних послуг.

При цьому, наголошують у відомстві, якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлова субсидія буде призначена з початку сезону.

«Таким чином, рекомендуємо громадянам, які мають заборгованість з оплати послуг і не можуть без допомоги держави сплачувати платежі за послуги, укласти договір реструктуризації і звернутися до органу соціального захисту населення з питання призначення житлової субсидії», - зазначають у міністерстві.

Читайте також: Близько 2,5 мільйона сімей вже одержують субсидії - Мінсоцполітики

Як повідомлялося, перевірити призначення житлової субсидії за даними Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій можна на сайті Державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики».

Станом на серпень 2021 року борги за комунальні послуги становили 64,4 млрд грн. Найбільше українці заборгували за постачання та розподіл природного газу — 23,7 млрд грн, а також за постачання тепла та гарячої води — 20,3 млрд грн. Борг за постачання та розподіл електричної енергії сягнув 7,1 млрд грн.

Раніше у Міністерстві соціальної політики повідомили, що у проєкті бюджету України на 2022 рік передбачено виділити 38,4 млрд грн на житлові субсидії, що на 3,2 млрд грн більше за цьогорічні показники.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-