МОЗ розпочало роботу над розвитком телемедичних технологій і послуг

МОЗ розпочало роботу над розвитком телемедичних технологій і послуг

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я України розпочало роботу над розвитком телемедичних технологій і послуг.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МОЗ.

За словами заступниці міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич, телемедичні технології та сервіси здатні покращити доступ до медичних послуг для маломобільних груп населення, а також тих пацієнтів, які проживають у віддалених регіонах країни.

Зазначається, що завдяки впровадженню телемедичних технологій і сервісів лікарі матимуть змогу проводити консультації з пацієнтами дистанційно, швидко обмінюватися інформацією, проводити консиліуми у вигляді відеоконференцій та оперативно ухвалювати рішення у критичних ситуаціях.

В умовах боротьби з пандемією COVID-19 онлайн-інструменти можуть вирішувати нові важливі завдання, а саме - гарантувати безпечний контакт лікарів та пацієнтів, не обмежуючи останніх у своєчасному та якісному наданні медичних послуг.

“Світова практика на прикладі панемії COVID-19 доводить, що телемедицина - це дійсно ефективний інструмент у профілактиці, діагностиці та лікуванні пацієнтів. Це синергія сучасних інформаційних технологій та медичної допомоги, яка сприяє створенню нової якості медичних послуг”, - заявив начальник відділу управління проєктами та програмами ДП “Електронне здоров’я” Вадим Терентюк

Читайте також: МОЗ розпочинає раптові перевірки працівників харчоблоків шкіл

Електронна система охорони здоров'я уже сьогодні застосовує частину з цих сервісів у деяких областях України і показує свою ефективність. Зокрема, із запуском телемедичних технологій в Одеській області не лише знизилися показники інфарктів поза терапевтичним вікном, але й покращилася якість їх лікування у цілому.

МОЗ за підтримки стейкхолдерів та іноземних партнерів планує й надалі впроваджувати новітні технології в систему охорони здоров’я.

За словами консультанта проєкту LHSS в Україні Олега Семерика у цьому напрямі планується надання технічної допомоги МОЗ у формуванні візії та дорожньої карти розвитку телемедицини. Друга ціль – розширення доступу до медпослуг найбільш уражених груп громадян.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 жовтня всі медичні заклади України видають тільки електронні лікарняні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-