В Україні офіційно підтвердили випадок поліомієліту в маленької дитини

В Україні офіційно підтвердили випадок поліомієліту в маленької дитини

Укрінформ
В Україні офіційно підтверджено випадок захворювання на поліомієліт у маленької дитини з Рівненської області.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, передає Укрінформ.

"В Україні зафіксували та підтвердили випадок паралічу ... у 1,5 річної дитини з Рівненської області. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2)", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, батьки дитини свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання.

Читайте також: Навіть безсимптомний COVID-19 у дітей за кілька місяців може дати ускладнення — експертка

У МОЗ поінформували, що перші симптоми хвороби проявились у дитини 1 вересня, а за два дні вона потрапила в лікарню з симптомами парезу ніг.

В області вже працює команда епідеміологів та вірусологів Національного центру громадського здоров’я МОЗ, обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ. Проводяться першочергові роботи з реагування на епідзагрозу: пошук контактних осіб, збір та аналізи їхніх біоматеріалів, детальне вивчення обставин справи, тощо.

Читайте також: В Україні кожна п'ята дитина не отримала необхідних щеплень - ВООЗ

У МОЗ нагадали, що в 2015 році в Україні ліквідували спалаху поліомієліту, заходи тривали більше 2 років. Нині в Україні рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) є недостатнім: за 8 місяців 2021 року щеплено лише 53%. За таких темпів до кінця року без вживання додаткових заходів досягти потрібного для колективного імунітету показнику в 95% не вдасться, заявили у відомстві.

МОЗ наголошує, що в Україні є достатня кількість ефективних вакцин, які закуплені за кошти державного бюджету.

Читайте також: В Україні торік туберкульоз виявили у 540 дітей - МОЗ

Міністерство також закликає керівників регіонів провести аналіз виконання обсягів профілактичних щеплень, у тому числі і проти поліомієліту, доручити очільникам структурних підрозділів охорони здоров’я розробити заходи для підвищення рівня охоплення профілактичними щепленнями населення, які передбачені Календарем щеплень, та взяти виконання на контроль.

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-