Зеленський привітав освітян із професійним святом і розповів про батька-викладача

Зеленський привітав освітян із професійним святом і розповів про батька-викладача

Фото, відео
Укрінформ
Президент Володимир Зеленський переконаний, що вчителі не тільки дають знання, а сповнюють своїх учнів змістом, світлом і цінностями.

Про це він зазначив під час зустрічі з переможцями міжнародних учнівських олімпіад, їхніми вчителями та переможцями конкурсу "Учитель року", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На мою думку, саме День вчителя є вірною назвою. Хтось заперечить, адже в галузі працює більше 1 млн людей, важливих працівників, і не всі вони вчителі. Я згоден: за спеціальністю в дипломі або за трудовою книжкою це так, але вчитель - це набагато ширше, набагато глибше, ніж уроки, ніж контрольні, ніж зошити. Учитель - це той, хто тебе змінив, дав щось дуже цінне. Не те, що ти дізнався вперше, а те, що ти вивчив назавжди. Не те, що було на поверхні, а те, що ти побачив між рядків, зрозумів та розгадав", - сказав Зеленський.

Він також розповів, що щороку в першу неділю жовтня його день починається традиційно - з вітання батькові, який є професором і викладачем.

Зустріч Президента України з освітянами та переможцями міжнародних олімпіад / Фото: ОП

"Думаю, зараз усі діти вчителів, саме діти, у кого батьки - вчителі, мене зрозуміють. Спочатку я ображався і не розумів, чому маю ділити свого батька ще з якимись чужими дітьми, чому вони забирають стільки часу, я ж син, чому мій батько так довго їм щось пояснює, щось важливе, був упевнений, щось важливіше, ніж те, що він мені пояснював, розповідав і навчав", - поділився Зеленський.

Читайте також: Наукові експерименти українських школярів протестують у космосі

Водночас він запевнив, що ображався до того часу, допоки не зрозумів, що саме так виглядає вчитель.

"І ось це мій найважливіший урок: це все його (батькове - ред.) життя, його досвід і його приклад, який навчає, що треба ділитись усім: і останнім хлібом, і цінними знаннями, що можна бути відкритим для багатьох, допомагати, навчати, пояснювати і робити це з любов'ю", - підкреслив Президент.

Глава держави наголосив, що вчитель - "не той, хто заповнює журнал, а той, хто сповнює інших людей, маленьких людей, але майбутніх великих людей, наповнює їх змістом, світлом, цінностями. Не той, хто підписує тобі щоденник, а той, хто залишає свій підпис у твоїй пам'яті, у твоєму характері".

Читайте також: Реформа профосвіти: Шкарлет розповів про стипендії, проєкти та плани на 2022 рік

"Учитель - це його учні, а великий вчитель - це його учні, які виховали інших учнів. Учитель - це здатність поширювати добро і світло у геометричній прогресії. Бо один він може надихнути сотні, тисячі, навіть десятки тисяч людей, щоб змінити наш світ на краще", - зауважив він.

Президент додав, що держава поки не може відображати роль учителів у такій заробітній платі, на яку вони дійсно заслуговують, а також що ще не всі школи та садочки відремонтовані та забезпечені всім необхідним, але запевнив, що працює спільно з владною командою над цим.

"Бо щороку я зустрічаюсь з вами, і щороку я хочу не ховати очі, для мене це дуже важливо", - звернувся Зеленський до педагогів.

Водночас він наголосив, що премії Президента України отримуватимуть не лише переможці учнівських олімпіад, а й вчителі, які підготували таких учнів.

Читайте також: Троє українських учителів стали лауреатами Global Teacher Award

"Цього року в січні місяці, якщо не помиляюсь, я заснував для переможців таких олімпіад премії Президента України. Гарна річ, але ми зробили помилку... І це буде виправлено з нашого боку ближчим часом: окрім учнів-переможців олімпіад, премії Президента України будуть отримувати вчителі, які їх підготували", - запевнив Глава держави.

Зеленський також вручив державні нагороди 21 працівнику освіти за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм. Серед нагороджених – чотири переможці Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», повідомляє пресслужба глави держави

Окрім того, Президент вручив сертифікати про отримання премії Президента України 16 переможцям міжнародних учнівських олімпіад.

День працівника освіти щороку відзначається в Україні в першу неділю жовтня. Цьогоріч свято випадає на 3 жовтня.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-