Понад 80 тисяч переселенців потребують житла – Резніков

Понад 80 тисяч переселенців потребують житла – Резніков

Укрінформ
Понад 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в той чи інший спосіб заявили про потребу в отриманні житла.

Про це повідомив віцепрем‘єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, передає Укрінформ із посилання на сайт Мінреінтеграції.

«Огляди практичних потреб ВПО, які здійснювалися під егідою структур ООН, свідчать, що найголовнішою потребою є житло. Наразі понад 80 тисяч ВПО в той чи інший спосіб заявили про потребу в отриманні житла. Близько 20 тисяч ВПО зареєструвалися у програмі пільгових іпотечних кредитів. І ми спробували подивитися на питання забезпечення житлом під різним кутом. В результаті минулого року було вперше з 2014 року запроваджено компенсації громадянам за зруйноване житло. Цього року її отримають близько 300 родин. У порівнянні з минулим роком, у 2021 у 6 разів (з 20 млн до 125 млн гривень) збільшено обсяг фінансування на придбання тимчасового житла для ВПО. Це 325 об’єктів», - додав Резніков.

Читайте також: Україна в ТКГ підтримала повернення до очних зустрічей, але не в Мінську

Віцепрем‘єр наголосив, що на початку російської агресії найгострішим питанням було фізичне виживання і побут, нині ж у людей все більший запит на визначеність.

Він також нагадав, що спільно з урядом Німеччини започатковано програму надання пільгових іпотечних кредитів на 20 років для ВПО із річною ставкою всього 3%. Цьогоріч очікується, що кредити отримають 360 родин. Окрім того, було підписано рамкову угоду між урядами України та Туреччини, якою передбачено будівництво 500 квартир у Херсоні, Миколаєві та Києві до 2024 року.

Також, за словами віцепрем‘єр-міністра, підписано тристоронній меморандум між Міжнародною організацією з міграції та містами Сєвєродонецьк та Краматорськ, завдяки якому буде залучено 22,1 млн євро на будівництво та придбання квартир для ВПО в цих містах. До 2025 року буде збудовано і придбано близько 560 квартир.

«Тобто, за рахунок різних інструментів житлові проблеми цього року вирішить близько 1000 родин ВПО. Це та планка, яку ми досягли і готові тримати у наступні роки. З одного боку – це величезний прорив. З іншого – це трохи більше ніж 1% від заявлених потреб, які в реальності ще більші, адже повертаються на ТОТ переважно саме через відсутність житла», - запевнив Резніков.

Тому, додав віцепрем‘єр-міністр, влада шукає стратегічні рішення. Наприклад, уряд вже схвалив Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей, найближчим часом буде внесений пакет законопроєктів для її реалізації. Завдяки цьому будуть створені максимально лояльні умови для інвесторів через механізм територій пріоритетного розвитку.

«Це якісно інший рівень спроможності місцевих громад двох регіонів, де зареєстровано найбільше ВПО. Це не тільки нові робочі місця. Скажімо, за рахунок податків місцева влада буде мати значно більше ресурсів, щоб будувати житло самій чи брати участь у програмах співфінансування. Це – мультиплікатор», - сказав Резніков.

Тобто, наголосив урядовець, вже є комплекс програм, якими можуть скористатися різні категорії ВПО.

Як повідомляв Укрінформ, за програмою Президента «Велике будівництво» у Краматорську на Донеччині зводять 12-поверховий будинок для переселенців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-