Кабмін спростив оформлення пенсій для жителів окупованих територій

Кабмін спростив оформлення пенсій для жителів окупованих територій

Укрінформ
Кабінет Міністрів на засіданні 22 вересня удосконалив механізм виплати пенсій та грошової допомоги громадянам України, запровадивши додаткову можливість проходження ідентифікації для їх одержувачів - віддалено.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Нині існують труднощі з отриманням пенсій та соціальних виплат для мешканців ТОТ, оскільки для ідентифікації люди мусять приїжджати на підконтрольну уряду територію України, але російські окупаційні режими продовжують блокувати роботу КПВВ, утримуючи людей в заручниках. Переважна більшість таких одержувачів, люди похилого віку, які просто не мають можливості чекати кілька місяців, аби окупанти врешті вирішили надати їм дозвіл на перетин КПВВ. Тож можливість віддаленої електронної ідентифікації допоможе нашим громадянам з ТОТ зберегти час, гроші, а найголовніше – здоров’я», - зазначила заступниця міністра Інна Драганчук.

Читайте також: МінТОТ установило виплати 72 українцям, яких Росія незаконно позбавила волі

Процес віддаленої ідентифікації здійснюватиметься шляхом авторизації одержувача (без його особистої присутності) в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису Дія.Підпис (Дія ID). Така можливість прирівнюється до фізичної ідентифікації одержувача.

Проєкт постанови розроблено Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з Міністерством цифрової трансформації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-