Україна отримала обладнання, яке дозволить виявляти нові мутації вірусів

Україна отримала обладнання, яке дозволить виявляти нові мутації вірусів

Фото
Укрінформ
Центр громадського здоров’я України (ЦГЗ) отримав обладнання для секвенування, яке дозволить виявляти нові мутації вірусів, до цього Україна відправляла зразки біоматеріалу на секвенування до інших країн.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці поінформував глава Міністерства охорони здоров'я Віктор Ляшко.

“Центр громадського здоров’я України тепер має обладнання для секвенування, яке дозволить виявляти нові мутації вірусів. До цього часу Україна відправляла зразки біоматеріалу на секвенування до референс-лабораторій ВООЗ в інших країнах”, - поінформував він.

За словами міністра, це перший секвенатор, і у МОЗ планують, щоб таке ж обладнання було у центрах контролю та профілактики хвороб у південному, західному та східному регіонах.

Читайте також: В Україні очікується циркуляція чотирьох штамів грипу - МОЗ

Ляшко висловив переконання, що наявність цієї лабораторії, яка може проводити секвенування у системі громадського здоров’я, – це питання національної безпеки.

Центр громадського здоров’я України тепер має обладнання для секвенування, яке дозволить виявляти нові мутації вірусів / Фото: Виктор Ляшко

Також, за інформацією міністра, для цих центрів контролю та профілактики хвороб у кожній області за бюджетні кошти було закуплено: автоматичні станції пробопідготовки для екстракції РНК; прилади для ампліфікації; роботизовані та автоматизовані системи, які в автоматичному режимі забезпечують виконання етапу екстракції РНК та внесення суміші із мінімальним залученням фахівців лабораторії.

Читайте також: Прем'єр не виключає, що наступного року буде ревакцинація проти COVID-19

“А у проєкті бюджету на 2022 рік закладено майже пів мільярда гривень для покращення матеріально-технічної бази бактеріологічних та фізико-хімічних лабораторій центрів контролю та профілактики хвороб”, - уточнив Ляшко.

Як повідомлялося, 15 вересня Ляшко поінформував, що Кабінет Міністрів заклав у проєкті бюджету на 2022 рік 2,6 млрд грн на закупівлю вакцин проти COVID-19.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-